Author Topic: Спас за мобилен паднат во вода  (Read 3165 times)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
аерокрем
Хаха дај кај се продава вакво нешто, е ова дава крила а не редбулот
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline ZareBt

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 441
  • Gender: Male
ххахахахахах
Само и битно е шо марка е моб. На пример многу луѓе познавам шо многу се жалат од Sagem...Најиздржливи моб се Nokia и Sony Ericson.(по мое)!
Најдобра струка--> ЕЛЕКТРО!

Offline Syrus

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 480
Мојот поранешен мобилен, многу поранешен SIEMENS A52 ми имаше паднато во река додека фаќав риби, па го барав едно 3-4 часа и го најдов, единствена работа што не беше иста како порано беше бојата на екранот, после третманот дома, бојата од портокалова се направи жолта и дури удираше на светлозелена, телефонот работеше после случајот едни добри 2-3 години па заврши со дефект на дисплејот, се функционираше ама ако знајш напамет кај се наоѓа пошто на дисплејот не се покажуваше ништо.

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
toa e fenomen
Z33MK

Offline MartinSk

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 647
  • Gender: Male
јас со нокиа 6300 се бањав во езеро повеќе од 15 мин(додека не осетив дека нешто ми тежи во џебот) и после го оставив на сонце и дома со фен го исушиш е еве веќе 3-4 години работи како нов ;D

Offline BOBAN

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 558
  • Gender: Male
  • Keyboard not found. Press F1 to continue
аерокрем
Хаха дај кај се продава вакво нешто, е ова дава крила а не редбулот
Ова се продава во продавница по специјална цена од 45 ден. ;D - Со мали измени ;D

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
а добро ова е крем за пилоти или нешто како редбул (дава крила) ?
Извинете за офф
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline mart11n

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 90
  • Gender: Male
  • What's up?
Татко ми имаше Нокиа 3310 , му падна во вар( дури мешаше таму за варосување ) , малце се бојадиса бел ама го отвори го исчисти и работеше уште 2 години и послем имаше проблеми со батеријата и рикна :D

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
Nokia se odlicni jas koristam uste modernite dobivaat virusi
Z33MK

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Само пазете, од пред некоја година и Романија прави Нокиа мобилни кои не се баш со некој квалитет од аспект дека сигналот им е нешто послаб.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline mart11n

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 90
  • Gender: Male
  • What's up?
Татко ми овој шо го имаше беше од Финска, и добро се покажа. ;D

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Јас од Индија имам еден што го користам, монохроматски, ама мене ми врши работа (можам да се јавам и да примам порака ;D) и сега за сега супер се има покажано, има преживеано преку 100 падови на земја и 20 или 30 мавнувања од ѕид ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline BOBAN

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 558
  • Gender: Male
  • Keyboard not found. Press F1 to continue
има преживеано преку 100 падови на земја и 20 или 30 мавнувања од ѕид ;D.
аахахахахаххахахаха

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
tie se pravi mobilni posle mnogu padovi udari i pak da raboti
Z33MK