Author Topic: Кинески телефони - Да или Не ? И зошто ?  (Read 2039 times)

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
копија није оригинал XD имав кинески и под, 2 месеци после ми го украдоја, не беше лош, само немаше меморија, и брат ми имаше некоја нокоја што се јавувваше сама, сама сликаше итн...

stefanjanevski

  • Guest
Немора да значи дека доколку го купиш од продавница ќе ти тера повеќе од овие кинеските. Како ќе ти се погоди толку ќе го имаш ;)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Пааааа... не е баш така, на пример Романските и Индиските модели од Nokia телефоните тераат прилично долго време, иако ова искуство го базирам само врз база на користење на нивните simple модели (Nokia 1200 до Nokia 1210), но мислам дека ова правило е општо и важи за сите ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline warningteam

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 292
Една лоша карактеристика на Кинеските е што Батеријата брзо се празни и брзо пробива , а за тоа издржливост и колку ке те служи нема никаква врска според мене пошо можеш да земеш телефон нов гланц од продавница оргинал и да ти се зафркне уште првата недела воедно само среќа има голема улога при изборот .. Мада оргинал си е оргинал ...  :)