Author Topic: Производи купени на бувљакот :D  (Read 65342 times)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Производи купени на бувљакот :D
« Reply #60 on 04.01.2011, Tuesday, 00:54:36 (Edited 04.01.2011, Tuesday, 12:29:03) »
А ги пријави во полиција?Ако не си ги прајивил си завршил работа :-* ;D ;D
Quote
каква полиција. ко спринтери се, а дур ги чекам џандарите ке ми го шитне на друг. башка и собрани таму 8-9 души неможеш ни галама да креваш  ;D

Не туку додека дојдат батките полицајци, овие ке киднат со точакот... + чичко полицаец ке ти рече: како ке докажеш дека е твој точакот? :o :(
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
Кога земав ктм има на него долу некое си брјче па ако го видам на бувљак ќе се напраа ко да не су го видел од тука  со гаранцијата(го има бројчето на неа) ќе побара помош од полицајците.

Offline MartinSk

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 647
  • Gender: Male
Одг: Производи купени на бувљакот :D
« Reply #62 on 04.01.2011, Tuesday, 15:15:51 (Edited 04.01.2011, Tuesday, 15:27:40) »
прееска бев и стварно не се баш евтини...барав nokia 3310 ми вика 300 ден и на крај се исценкав ја земав за 120..некои плочки со тастери ми вика 100 денари а да ги купам од продавница поевтино ке ме фати  :)

Споено мислење: 04.01.2011, Tuesday, 15:27:40
да не заборавам да ви кажам имаше еден продаваше лап топ пентум 2 мислам без неколку копчиња од тастатурата за 100евра :o

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
прееска бев и стварно не се баш евтини...барав nokia 3310 ми вика 300 ден и на крај се исценкав ја земав за 120..некои плочки со тастери ми вика 100 денари а да ги купам од продавница поевтино ке ме фати  :)

Споено мислење: [time]04 Јануари 2011, 15:27:40[/time]
да не заборавам да ви кажам имаше еден продаваше лап топ пентум 2 мислам без неколку копчиња од тастатурата за 100евра :o

Што реков јас, сените се ненормални :S, за 100 евра ќе купам P4 лаптоп на старо, ако начекам некоја добра понуда на пазар3 ;). Тоа веќе не е бувљак, бувљак е кога се е крш и се што се продава е евтино :S. Одкако се пресели автопазарот таму, се е скапо :S.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Реков јас,дека од кога дојдоа „нашиве“,овие поскапеа...Видоа колку ние ги шиткаме,а они дупло и јок,ич да не ти се иде... >:(
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline MartinSk

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 647
  • Gender: Male
мн е скапо ств, извадиле од двд тоа за ласерот што го чита цдто и ми вика 150, ми продава муда за бубрези хахах ;D

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
а нешто  купи?
Ја минатиот пат,во петокот и вторникот си купив едни црни кутии(за интернет) купив и ласерски читач

Offline MartinSk

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 647
  • Gender: Male
купив бургии, nokia 3310, плочка со тастери и дисплеј, и жици со штипки ;D ;D

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
купив бургии, nokia 3310, плочка со тастери и дисплеј, и жици со штипки ;D ;D
И колку те фати се тоа?
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline MartinSk

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 647
  • Gender: Male
околу 250 :)

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
да да затоа толку "често" идам....веке не ми се ни иде.
Еве како изгледаа цените:
расипано ДВД 700 денари
расипано ДВД со појачало 1200 денари
Нокиа 3310 300 денари
Расипан ГПС 1000 денари
расипан WLAN рутер 200 денари
ти да не си му рекол да го чува овој ГПС??Од еден циган,имав пари и викам ај ќе се вратам,циго ми вика еден друг ми го бара па затоа побрзај ама не го земав.Да прашам Dx-er ти да не си сакал да купиш?

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
хахахаха абе не ме зезај
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
не бе,не те зезам.Стварно имаше еден продаваше ГПС.И ми вика 1000 денари.Му ја спуштив до 700 денари и си отидов.Ама не се вратив го заебав :P ;D ;D

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Тој ГПС е тамо многу одамна, јас го гледав уште тогаш пред 2 месеци ако не се лажам и не им текнува да си речат, абе нешо не ни се продава, дај да намалиме од цената... и за 500 ден е многу ако не се поправа.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Колеги што е тоа ГПС ???