Author Topic: Ми треба помош за конфигурирање на Kodi  (Read 2475 times)

Offline MKD-Boy

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 226
Остај ти пивото е друга приказна, ама изгледа новиве верзии прават така, ке се обидам да ја најдам првата верзија што ми е инсталирана на ТВ, таа работи без никаков проблем! Неколку пати ми бараше да ја абдејтирам ама не ја  абдејтирав, и веројатно тоа ме има спасено, да не активирам премиум акаунт!
А искрено и би активирал затоа што до сега немам сретнато подобра апликација од оваа!
Ем сите филмови со превод, ем сите канали со превод.

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4079
  • Gender: Male
Е ај ако најдеш...

Offline krema

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 730
  • Gender: Male
И јас сум заинтересиран за верзијата што работи. :)


Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4079
  • Gender: Male
Остај ти пивото е друга приказна, ама изгледа новиве верзии прават така, ке се обидам да ја најдам првата верзија што ми е инсталирана на ТВ, таа работи без никаков проблем! Неколку пати ми бараше да ја абдејтирам ама не ја  абдејтирав, и веројатно тоа ме има спасено, да не активирам премиум акаунт!
А искрено и би активирал затоа што до сега немам сретнато подобра апликација од оваа!
Ем сите филмови со превод, ем сите канали со превод.
Најде нешто ? На андроид ми бара упдејт т.е. као ако сакаш да продолжиш МОРАШ да апдејтираш.

Offline MKD-Boy

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 226
https://appsgag.com/en/rokkr/old-versions
Симнете некоја од овие (само не последните најнови 2 верзии)
Пробав неколку начини, и ми успеа начинот на кој ,,ја исклучив интернет конекцијата, па ја инсталирав апликацијата.
Без интернет ја пуштив, не ми побара абдејт. Го внесов линкот, и ја вчита целата мултимедија од линкот.
(Пошо апликацијата ја нема на ни на плејстор ни на апп стор) нема автоматското абдејтување.
Не ви гарантирам дека ке успее мене ми успеа но не истестирав дали работи повеќе од 3 часа на ден.

edit: Инаку од кога ке ја вклучите апликацијата, и ке се пушти... Пуштете го интернетот и внесете го линкот.

Offline krema

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 730
  • Gender: Male
Кој линк да се внесе во rokkr?
Овој!
„huhu.to“


Offline MKD-Boy

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 226
Па да ,,hoho.to" има и други еден куп, ама најдобра и најбогата архива на Филмови и серии пример има на хохо исто и каналите!
Долго време ја имам на Телевизор и сум презадоволен!
95% од каналите работат и се FullHD сите има дури и некој UltraHD исто и со филмовите за сите имаш сервери да ги гледаш во Full HD.
Многу подобра варијанта од сите IPTV, дури мислам и вреди да се купи про верзија за 20тина евра.
Инаку тестирав и на VLС, на некоја од постарите верзии, можеше да се стрима линкот, со цела мултимедија.

Offline krema

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 730
  • Gender: Male
Re: Ми треба помош за конфигурирање на Kodi
« Reply #22 on 28.12.2021, Tuesday, 17:11:49 (Edited 28.12.2021, Tuesday, 18:13:35) »
Значи инсталирање rokkr постара верзија (трета од позади) и додавање во него hoho.to?
Ајде ќе пробаме. :)
tnx

edit:
Збунка, не било hoho.to туку е huhu.to! :D

Пробав со 1.6.1 и ме носеше на апдејт, инсталирав 1.5.1 и пак некако се појави апдејт - исчистив кеш и пак пробав со 1.5.1  и некако се избегна тој апдејт, на крај проработи, има доста избор е сега колку временски ќе работи, не знам. :)


Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4079
  • Gender: Male
Re: Ми треба помош за конфигурирање на Kodi
« Reply #23 on 28.12.2021, Tuesday, 18:30:40 (Edited 28.12.2021, Tuesday, 18:58:07) »
Па да ,,hoho.to" има и други еден куп, ама најдобра и најбогата архива на Филмови и серии пример има на хохо исто и каналите!
Долго време ја имам на Телевизор и сум презадоволен!
95% од каналите работат и се FullHD сите има дури и некој UltraHD исто и со филмовите за сите имаш сервери да ги гледаш во Full HD.
Многу подобра варијанта од сите IPTV, дури мислам и вреди да се купи про верзија за 20тина евра.
Инаку тестирав и на VLС, на некоја од постарите верзии, можеше да се стрима линкот, со цела мултимедија.
Како на VLC ?
p.s. А за windows постара верзија ?

Offline MKD-Boy

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 226
Пробав со 1.6.1 и ме носеше на апдејт, инсталирав 1.5.1 и пак некако се појави апдејт - исчистив кеш и пак пробав со 1.5.1  и некако се избегна тој апдејт, на крај проработи, има доста избор е сега колку временски ќе работи, не знам. :)
Ќе работи, види тестирај.
Инаку види таму мора да има опција, да не ти нуди абдејти. Мислам дека се средување некако (подолго време неам чачкано и имам малце подзаборавено)

Offline MKD-Boy

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 226
Инаку имаш опција на ВЛЦ, за да стрима m3u фајлови.
Како и некој ИПТВ линкови.
Треба да седнам на компјутер да се потсетам како беше.
Едно време се занимавав со тие бакрачи имав направено една добра листа на канали.

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4079
  • Gender: Male
е кај е опцијата :D
ај седни ко ќе немаш друга работа.
а за на windows има rokkr/watch постара верзија?
освен huhu.to кај да побараме други линкови ?
на таблет ваљда средив, за на пц уште не.

Offline MKD-Boy

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 226
Вака, има повеќе апликации како rokkr, некој што ми текнуваат беа како :Vavoo, Oreo tv, tHop tv, watched, сите работеа одлично бесплатно, кажувам муабет за времето кога се занимавав со вакви работи, а пошо еден добар долг период, немав ништо со рака фатено се во визба имав исфрлено..(заглавив во времето кога беше актуелен 775 сокет 😂)
Инаку имаше и други линкови како huhu.to, oha.to ги памтам 2 ве пошо имаше за наш крај програми, имаше уште 2/3 други линкови, ама немаше ништо интересно за нас, освен ако не сте љубители на индијците 😂

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4079
  • Gender: Male
За win се овие така? ајде ќе пробам и на win  да наместам...
да не имаш некоја инсталациона при рака, постара верзија ?

Offline MKD-Boy

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 226
Ке разбарам, да видам по УСБ-ињата имав нешто.
Инаку ако ти е за на лаптоп, и да ми кажиш што сакаш да гледаш, можам да ти најдам некоја м3у листа 100% ке ти работи на ВЛЦ. (М3у листите на ВЛЦ се пуштаат исто како музика да пушташ)