Author Topic: Програмче за соодветна замена на делови кои неможе да се најдат  (Read 2198 times)

Offline ivan_cabuk

  • Нов член
  • *
  • Posts: 19
  • Gender: Male
Ако има некој некоја програма која при внесување на ознаки на некој транзистор , тиристор итн. да даде соодветна замена за истиот. Ако има некој нешто ако сака нека сподели овде  :)

Offline dr-mr

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 778
  • Gender: Male
Нешто такво
Не е бесплатна, за бесплатна види по торенти.
Code: [Select]
https://www.eca.de/xtshop/checkout_shipping.php/XTCsid/hg0ph882fln15q71o53616vc52
Сепак се ВРТИ !!!

Offline ivan_cabuk

  • Нов член
  • *
  • Posts: 19
  • Gender: Male
Фала многу веќе најдов ЕCA VRT-DVD 2010 сега ја даунлоадирам. Ми текна дека професорот уште во 2005 ми даде едно ЦД со истата само 2003 само што не сака да работи на 64 бита а и е многу стара верзија , а оваа ја најдов на замунда, сега да инсталирам па да видам како ке оди :D

Споено мислење: [time]10 Јануари 2014, 20:53:42[/time]
Еве како изгледа програмот.Има милион делови со сите нивни карактеристики и соодветна замена за истите.


Offline jovce.

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 124
  • Gender: Male
@ivan_cabuk

Дали ќе сакаш да ми го пратиш торентот по ПП?
Благодарам.
MB: GA-990XA-UD3, CPU: AMD Phenom II x4 955 BE @ 4.20GHz, RAM:8GB 4x2GB DDR3 1333MHz PATRIOT, HDD:250GB (ExcelStore), GPU:Sapphire HD 3870 512mb GDDR4, PSU:Cooler Master 700W RP

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Фала многу веќе најдов ЕCA VRT-DVD 2010 сега ја даунлоадирам.

ECA vrt-dvd 2010 :o? Каде го најде жити се ???. Ај, ако може и мене линк по PM за torrent или file share, било што ;).

Да видам да не верувам ;D. Понова warez верзија од 2009 online не сум нашол ;D. А често сум барал ;).



EDIT: Сега забележав, на screen shot-от е ECA vrt-dvd 2009. Ако е таа, ја имам, не ми треба ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Hahahaha

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 726
Ајде и мене ако можеш торент да ми пратиш за да ја симнам и јас одамна барам ваква програма, иначе оваа програма ја имаат по продавнициве за електроника, барем за ГАЦ знам дека ја има зашто кога и да го прашам за замена на некои транзистори секогаш одма ми одговара :)

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
На сликата пишува 2009 ! 8) Не сум видел  и  јас 2010 верзија!?

Offline gocebabe

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 103
Не мора да ви го прајќа по порака го имам на замунда.нет секој може да си го сметне ко има направено логинг на страната  еве и јас го далнодирав го исталирам  ;)  :D

Offline Otpor

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 161
  • Gender: Male
Го нема како vrt dvd 2010....како го бараше на замунда ?
,,Алчните за пофалба секогаш имаат мали заслуги,,

Плутарх, двесте и кусур и некоја година П.Н.Е

Offline gocebabe

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 103
Не пишувај 2010 ECA vrt-dvd вака пиши.

Offline Otpor

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 161
  • Gender: Male
И така не го бива,ова само го дава...
,,Алчните за пофалба секогаш имаат мали заслуги,,

Плутарх, двесте и кусур и некоја година П.Н.Е

Offline gocebabe

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 103
Епа тоа е друже и јас тоа го симнувам  ;)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Очигледно членот згрешил, место 2009 пишал 2010. Понова warez верзија од 2009 нема online. Може ако сакате да си го купите оригинал, во Loging е околу 3000 денари DVD-то ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline ivan_cabuk

  • Нов член
  • *
  • Posts: 19
  • Gender: Male
Се Извинувам моја грешка е  ;D не знам од каде ми дојде тоа 2010 хаха  :D али кој се снајдел видел на сликата. Инаку има понови верзии на официјалната страна vrt-dvd 2014 57€ на пример  ;D

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
За понови верзии... знаеме дека има ;D. Дали има бесплатни понови верзии, тоа беше прашањето ;) ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."