Author Topic: Најскапите звучници на светот  (Read 2683 times)

Offline StefanJapanac

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 153
Еии станав од пред телевизија дојдов овде да читнам нешто да научам повеќе, гледам слично се препукувате како оние на телевизор. Незнам што ви е толку интересно

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Најскапите звучници на светот
« Reply #16 on 05.03.2013, Tuesday, 19:44:57 (Edited 05.03.2013, Tuesday, 19:47:44) »
Ти Маки не можеш да се одлепиш од твоите простачки изрази( извини,ама за такви ги сметам!),а она - кој фактор си.... и батка,појма немаш... ама на ништо не личат и не се за на Форум.Ако сакаш да се навредуваме,за тоа не е овде местото.Ти не знаеш да се однесуваш културно,пристојно и без глупави и зајадливи тонови.Веројано си доволно исфрустриран ,а ова пишувањава на Форумов ти идат нешто како - вентил. Очигледно дека ти одговара само нивото на Стереофил - от и  се што пишува таму е закон за тебе. Извини што ти ги скинав зелените,не оставив веке ниедна зелена за тебе,па можеш да преминеш на плави.Впрочем,јас не сакам никој во мене да верува на Форумов.мене ми е важно да го кажам своето мислење,а дли некој или секој ке го прифати,тоа е друга работа.Јас не се борам за верување во мене (со  тоа само на избори се оди!),туку се борам против такви појави каква што си ти.

Maki, навистина не доликува како се изразуваш, без разлика дали си во право или не. И јас може да кажам дека некој „појма нема“ од нешто, ама не го правам тоа бидејќи не сакам да го навредам членот. 1000 пати пишав, ама изгледа не допира до тебе: ако сметаш дека некој греши, културно укажи на тоа (со факти, како што имав пишано неколку пати ScreenShots, извадоци, цитати, итн.), ако гледаш дека членот не го прифаќа твоето мислење, остај го на раат, никој никого не фаќа за гуша нешто да примени или да направи ниту пак да му смени мислење на определен член за нешто. Твое е да укажеш на тоа, а дали ќе прифати членот или не, тоа е веќе сосема трета работа.

Исто така, знаеш дека е недозволено да навредуваш други членови да створуваш напната атмосвера на форумов. Не знам која по ред е оваа опомена ::). Прекршуваш многу од правилата за бон-тон на форумот ::).

4. „Бон тон“ на форумот (правила на однесување)

4.1. Избегнувајте непотребни караници со останатите членови на форумот.

4.2. Почитувајте ги останатите членови на форумот и нивните мислења, иако можеби не се сложувате со нив. Се разбира, ова правило важи само за субјективни констатации и коментари, не и за објективни (на пример, доколку забележите дека некој член на форумот направил некоја грешка во определени пресметки, дозволено е да го корегирате во вашиот коментар доколку мислите дека сте во право, но корекцијата мора да биде аргументирана).

4.8. Вашите коментари не смеат да бидат нападни, дрски, вулгарни, цинични, арогантни. Исто така, не е дозволено индиректно користење на горенаведените стилски фигури и епитети.

4.9. Забрането е содавање на негативна и напната „атмосфера“ во определена тема со вашите коментари.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."