Author Topic: Помош во врска со електро мотор  (Read 2661 times)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Помош во врска со електро мотор
« Reply #15 on 12.02.2013, Tuesday, 12:52:05 (Edited 12.02.2013, Tuesday, 12:59:49) »
Гига не сум знаел дека во нептун продават и дремели  :D јас мислев дека е само за бела техника, но имало и алати за домаќинство интересно баш ке проверам.

Леле, извини, цело време пишувам Neptun, Neptun, ги бунам планетиве ;D. Мислев на Merkur ;D. Тие две, цело време ги бунам, хахахахах ;D ;D ;D.

Имам и убодна пила, некоја евтина, откако го купив ова Dremel-ов, не сум ја пуштил ;D, можеш и како убодна пила да го користиш ;D. Инаку, ако веќе купуваш нешто поевтино, прашај дали на него може да се монтираат додатоци за Dremel, бидејќи за другиве гравирки, не изработуваат толку додатоци ;). Иако, најдобро е ако можеш да си купиш баш Dremel ;). Верувај, најевтина е гравирката. Додатоците се скапи, тоа е проблемот :S.  Ако не, чувај парите, снаоѓај се како знаеш во меѓувреме, а кога ќе собереш доволно, купи си Dremel ;). 1000 пати ми се покажала како точна онаа народнана „сиромавиот дупло плаќа“ :S.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

ggoce

  • Guest
Одг: Помош во врска со електро мотор
« Reply #16 on 12.02.2013, Tuesday, 14:38:26 (Edited 12.02.2013, Tuesday, 17:55:39) »
Ке разгледам па ке одлучам што да земам во почетокот мислев некој електро мотор за статично да го правам но сепак ке размислам добро бидејки сега за сега ми е потребно за плочки па ако имам потреба од дремел ке го купам.