Author Topic: Помош околу наоѓање на керамички монистри  (Read 2885 times)

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Бит (бајт) пазар,внатре во уличките има многу дуќанчиња со такви работи.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Бит (бајт) пазар,внатре во уличките има многу дуќанчиња со такви работи.

Аха, добро, знам каде да барам ;).

Благодарам на сите за помошта ;). Па ако најдам, ќе пишам што сум нашол, каде, како и што сум направил ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Барав насекаде, Euro Tools, Бит пазар, Меркур, Хубо, никаде не најдов :S. Само уште Електроелемент го немам поминато, тоа ми е последна шанса :S. Освен оние стандарднине со fi=6mm, други не најдов :S. Барав и цели керамички шипчиња (после јас ќе си ги сечев на помали делчиња), ама немаше :S.

Тоа е тоа :S. Ќе проверам уште во Електроелемент, ако и таму нема, се откажувам :S.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Зошто не ме потсети порано за ова,ке најдевме нешто. 8)