Author Topic: Хелоу  (Read 8299 times)

Offline bacto

 • Нов член
 • *
 • Posts: 4
Хелоу
« Opened on 20.02.2021, Saturday, 13:46:52 »
Поздрав момци и девојки.

Нај не омилен дел од форумите ми е овој, ме потсеќа на наставничката по историја во 7 оделение која кога ке ме изнесеше на табла ја наместо да одговарам се кочев и црвенеев не можејки да го тргнам погледот од нејзиното длабоко изазовно деколте, а пубертет ме пука  :)

Како и да е, читајки по форумов налетав на многу поучни и интересни теми, а бидејки сум дунстер со електрика и општо електроника се надевам дека со помош на вас и на литературата што ја најдов по линковите ке почнам сам да ги поправам расипаните ЛЕД сијалици по дома.

До сега видов само позитивни работи, без тролање и многу офф топик и морам да ве пофалам уште на почеток.

Инаку поради природата на мојата болест не сум во можност активно физички да работам повеќе од неколку часа и се занимавам со хортикултура.

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3186
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Re: Хелоу
« Reply #1 on 20.02.2021, Saturday, 15:00:16 »
Добредојде, за се што те интересира на тема електроника слободно прашај си, тука сме да си помагаме и да учиме нови работи... ;)
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline krema

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 732
 • Gender: Male
Re: Хелоу
« Reply #2 on 20.02.2021, Saturday, 15:26:39 »
Поздрав :)


Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 12891
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Re: Хелоу
« Reply #3 on 20.02.2021, Saturday, 20:48:40 »
Нај не омилен дел од форумите ми е овој, ме потсеќа на наставничката по историја во 7 оделение која кога ке ме изнесеше на табла ја наместо да одговарам се кочев и црвенеев не можејки да го тргнам погледот од нејзиното длабоко изазовно деколте, а пубертет ме пука  :)

Апсолутно те разбирам 8) ;D.

И не се задолжителни претставувањата, ако сакаш, ОК, ако не, пак ОК :).

До сега видов само позитивни работи, без тролање и многу офф топик и морам да ве пофалам уште на почеток.

Има, ама среќа нема премногу :P :D... и тоа во теми од поодамна, од пред година и кусур ;).

Како и да е, добредојде, прашај си што те интересира, ако знаеме, ќе помогнеме :) ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."