Author Topic: Продавам вишок работи  (Read 4093 times)

Offline stiffy

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 490
 • Gender: Male
 • ак сакам.
Продавам вишок работи
« Opened on 10.10.2016, Monday, 23:46:12 (Edited 30.10.2016, Sunday, 01:23:56) »
Во темава ќе постирам работи што ми се вишок низ дома и не ги користам, па можеби некому друг би му затребале. Уредите се исправни освен ако не е нагласено спротивно.

Цените се флексибилни за повеќе работи, слободно искотактирајте ме во пп доколку сте заинтересирани може да се договориме за цена за некои работи. :)

1. Вуфер PIONEER TS-WX80 80W nom. (250w peak music) 8" инчи, комбинирана кутија - цена 2500ден2. Графичка Sapphire HD6750 2G DDR3, еден месец користена - цена 2500ден3. Kingston HYPERX рам мемории
една плочка 1GB DDR2 800MHz 2.0v - цена 500ден
една плочка 2GB DDR2 800MHZ 1.95v - цена 800ден
 
4. рам за лаптоп SAMSUNG 512MB DDR2 - цена 500ден
5. рам за лаптоп  1GB DDR2  - цена 1000ден
6. рам PATRIOT VIPER DDR2 2x2GB пар 2.2в 800Мhz - цена 1500ден двете

7.  рам Transcend 1GB DDR2 800MHz - дена 600ден8.  рам DDR2 512MB  - цена 300ден9. Алуминиумска кутија ВхШхД=11х30х18 цм, со многу позлатени BNC конектори од предна страна, погодна за радиоаматери  - цена 500ден


10. Алуминиумска кутија ВхШхД=11х36,5х18 цм, незнам од што е, модули внатре се ставаат. Имам две вакви - цена - 500ден парче

модули од истата кутија, има квалитетни отпорници, променливи калеми и транзистори (можете да видите), имам многу вакви - цена - 100ден парче
Offline stiffy

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 490
 • Gender: Male
 • ак сакам.
Одг: Продавам вишок работи
« Reply #1 on 18.10.2016, Tuesday, 20:55:08 (Edited 18.10.2016, Tuesday, 21:22:23) »
12. Искрин олд-скул ом метар, Iskra OS2a 1991,  100оми 10Коми 100Коми мерни подрачја, работи на 1,5V батерија, со кожна футрола. Колекционерско парче :) - цена 500 денари
   

Offline stiffy

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 490
 • Gender: Male
 • ак сакам.
Одг: Продавам вишок работи
« Reply #2 on 30.10.2016, Sunday, 01:16:25 (Edited 20.04.2017, Thursday, 12:49:46) »
13. Комплетно сработена 3-системска активна свртница со TL074 со напојување (трафо). Тестирана дава прекрасен звук, можност за фино нагодување. Ќе добијате целосна документација за истата испринтано. - цена - 1800 денари. без трафо - 1400 денари


14. Модул за појачало со TDA2050, АБ класа, добар звук, тестирани...користени 1 сат. Многу издржливи, долг век на траење (многу долго сум користел исти вакви). - 100ден парче
имам и трафо за нив, пишете пп доколку некој е заинтересиран.
 


 да напоменам...повеќето цени се флексибилни :)

Offline stiffy

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 490
 • Gender: Male
 • ак сакам.
Одг: Продавам вишок работи
« Reply #3 on 16.11.2016, Wednesday, 01:27:35 »
15. Појачало за во кола Pioneer GM-X404
output:  4x60 W, 2x140 W or 2x60 W + 1x140 W

исправно, но премостена е скретницата. Работат сите излези без скретница, супер звук. - цена - 1500ден
Offline stiffy

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 490
 • Gender: Male
 • ак сакам.
Одг: Продавам вишок работи
« Reply #4 on 14.12.2016, Wednesday, 23:00:17 (Edited 20.04.2017, Thursday, 12:48:00) »
16. HP тастатури, USB, многу малку користени, ниедна буква не е избришана. - 150ден парче (ако е скапо пишете ми за поевтино  ;D )


17. Футерче за DREMEL-ов навој, користен, со направен додаток за навој за обична гравирка (по потреба ќе мерам динезии на навој) - 200ден комплет


Offline stiffy

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 490
 • Gender: Male
 • ак сакам.
Одг: Продавам вишок работи
« Reply #5 on 21.12.2016, Wednesday, 20:00:00 »
18. TECPEL TMM-590 мерач на влага.
      3 и пол дигити
      8%-28% опсег (+/-2%)
       воопшто неупотребен, во оригиналното кутивче и мека заштитна футрола.
Спецификации:
Code: [Select]
http://www.tecpel.net/TMM-590.htmlкупен 6500денари , го продавам 5500денари.


Offline stiffy

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 490
 • Gender: Male
 • ак сакам.
Одг: Продавам вишок работи
« Reply #6 on 28.12.2016, Wednesday, 03:17:58 »
19. hp docking station ова за некои стари лаптопи изгледа е, не е пробана ама би требало да е исправна - 100 денари

сликата од спецификациите ја избришав, ако некоје заинтересиран (не вервам  ;D ) ќе сликам пак
Offline stiffy

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 490
 • Gender: Male
 • ак сакам.
Одг: Продавам вишок работи
« Reply #7 on 15.03.2017, Wednesday, 23:55:47 »
20. Поклонувам упатсво, цд со драјвери и ASUS лепенка за лаптоп. Имам неколку парчиња по случајност, па да не ги фрлам си реков можеби некому ќе затребаат :)


Offline stiffy

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 490
 • Gender: Male
 • ак сакам.
Одг: Продавам вишок работи
« Reply #8 on 19.04.2017, Wednesday, 19:53:01 »
21. Исправен  Proview CRT монитор незнам колку инчи е - цена 400 ден


Offline stiffy

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 490
 • Gender: Male
 • ак сакам.
Re: Продавам вишок работи
« Reply #9 on 21.05.2024, Tuesday, 00:28:40 »
Трафо 0-12-24V (2х12V) 4.1A 100W 1000денари

Трафо 250W 6х17V 0.4A; 17V 0.2A; 100V 2A   1500денари (имам две идентични)Трафо 180W со изводи 20V, 30V, 35V 5A    1200денариTrafo 50W 24V 2A    600денари


сите се исправни, сите се јапанци :)

Offline stiffy

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 490
 • Gender: Male
 • ак сакам.
Re: Продавам вишок работи
« Reply #10 on 21.05.2024, Tuesday, 18:35:26 »
Трансформатор трофазен околу 6KVa 3х210V влез   3х105V 10A    погоден за амерички машини(220-110V)      цена: 150евра

Трансформатор трофазен околу 10kW 3 излези по 42V (голема струја), 220V (голема струја), 260V (5-10А)         цена: 180 евра