Author Topic: Ми треба драјвер за мрежна Realtek  (Read 927 times)

Offline Syrus

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 480
Ми треба драјвер за мрежна Realtek
« Opened on 03.05.2012, Thursday, 19:09:22 »
Имам еден проблем, имам ионсталирано Windows 7 и неможам да најдам драјвер за оваа мрежна картица Realtek RT 8159/810x fast.. ве молам за помош, однапсред благодарам :D

Offline toni_kaan

  • Нов член
  • *
  • Posts: 30
  • Gender: Male
Пробај симни ја оваа програма
Code: [Select]
http://zamunda.net/details.php?id=274164&hit=1 незнам дали добро сум го кодирал линкот  и не прави упдате стисни но  во спротиво нема да работи само инсталирај крак и скенирај  ;D

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
оди на страната на реалтек и таму најди си ги потребните драјвери
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline Syrus

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 480
На нет ги најдов сите драјвери на реалтек само вистинскиот не :D

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Како го јавува проблемот? Win7 не може да најде драјвер или дури и ако му го дадеш правилниот драјвер, не сака да го прифати?
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Нема за Win 7 веројатно.Ама можеби и мрежната не е во ред: знае систем да ја гледа ,детектира,а кога ке ставиш драјвер - вика - не ја знам! Пробај со друга ако е за десктоп PC,ако е за лап топ .... купи си екстерна LAN картица и мир.