Author Topic: Помош околу USB Wireless примател ?  (Read 1679 times)

Offline vrukiot

  • Нов член
  • *
  • Posts: 44
Помош околу USB Wireless примател ?
« Opened on 28.02.2012, Tuesday, 10:06:25 »
Добар ден ми треба помош околу Wireless USB врска.Значи имам од оние стандардните приматели на бежичен сигнал TP-LINK TLWN722N со антена, сакам да ве прашам како би можел да го зголемам сигналот на дофат мене конкретно потребно ми е за докај 50-тина метра чист воздушен простор дали ќе биде тоа со некоја антена или нешто друго? Се извинувам доколку некој има поставено исто вакво прашање на форумов листав цело сабајле но не најдов нешто слично доколку не сум видел убаво слободно нека се отстрани темава само дај те ми линк до таа.Поздрав и пријатен ден на сите  ;D  ;)

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
napravi nascuvac so aluminiumska folija, izvinete za lat. na fax sum.

Offline warningteam

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 292
Мислам дека гледав вакво нешто тука само како и да е не си нашол...  Мене искрено не ми успеа ова и ја го пробував со алуминиумска фолија ама немаше некое големо засилување на сигналот... Види на јоутубе има еден куп како да се зголеми сигналот..

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Оди во рубрика * Антени* и ке најдеш неколку конструкции на Wi-fi anteni со добри карактеристики

Offline TeslaPP

  • Нов член
  • *
  • Posts: 45
Купи лименка пепси, испиј ја, расечи ја на пола од едната страна и отвори ја. Низ дупката за пиење наври на антената и насочи ја лименката на каде што сакаш да зрачи  ;)