Author Topic: Нарачка на делови и предмети од интернет  (Read 199567 times)

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
доколку картичката од позади има еден 3-цифрен број (покрај тоа полето за потпис најчесто е) да можеш да порачаш, тоа бројот е тој заштитниот код, ако го нема него, за жал нема да можеш нигде на  интернет да ја користиш
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline donis92

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
денеска ми стигна пратката од деал екстрим по 14работни дена
d.t

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Знам, обично по толку стигаат, и мене пратките од Amazon ми стигнаа по околу 15-тина работни денови ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Nakolce

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 114
  • Gender: Male
Сите стигаат во тоа време само моите НЕ :(
поминати се околу 16 РАБОТНИ дена....
Незнам што да правам... Да тркнам до пошта да прашам, или пак да ги контактирам тие од dealextreme да ми ги вратат парите (што не верувам дека ке се случи)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Јас би почекал еден месец. Ако и по тој период не се стигнати нарачаните работи, е тогаш, да би пробал да ги исконтактирам dealextreme за да ми дадат refund.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline triology

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 161
Некогаш знаат и нарачките да каснат и да чекаш по 2 месеци :)

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
јас чекав 50-тина дена за последната нарачка
после 45 дена ако не ти стигне тогаш отвори жалба дека не ти е стигнато или да ти вратат парите или да ти го препратат продуктот
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline filip-hipa

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 69
  • Gender: Male
Ејјј картичката има 3-ри цифрен број одназад одма до потписот :) ама картичката мислам дека е кредитна па ако порачам нешто да не ми земи појке пари и да влезам во минус :) или не можам да влезам во минус? :) Фала :)

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
зависи како ти е направено во банката, не би можело да се влези минус, зависи како планираш да плаќаш, ако ти побара на пеј пел не можеш да влезеш минус, не може ни на системите по продавниците (не на сите) пошто има таму некој делови за заштита што ти знам јас бла бла бла

Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline Nakolce

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 114
  • Gender: Male
Re: Нарачка на делови и предмети од интернет
« Reply #234 on 16.03.2012, Friday, 21:54:54 (Edited 17.03.2012, Saturday, 19:54:37) »
Конечно стигнаа работите од
Code: [Select]
dealextreme.com. Тоа значи дека треба да се почекаат малце повеќе.

admin: кодирај линкови

Offline donis92

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
Конечно стигнаа работите од dealextreme.com. Тоа значи дека треба да се почекаат малце повеќе.
колку време ги чекашее?
d.t

Offline Nakolce

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 114
  • Gender: Male
Според мејловите што ги добив едното е пратено на 12 февруар а другото на 16... А јас ги добив на 16 март тоа е околу 1 месец

Offline triology

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 161
Стигна пратката од dealextreme која што беше пратена на 5-ти март.Страшно ме израдува пакетов пред врата :))) Убаво саботно утро :)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Нарачувал некој патики, а?
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Gele_PP

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 54
  • Gender: Male
Размислувај зелено !!!