Author Topic: Курсеви за полагање за радиоаматерска класа со одговори  (Read 1752 times)

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
Курсеви за полагање за радиоаматерска класа со одговори
« Opened on 01.11.2011, Tuesday, 00:07:30 (Edited 01.11.2011, Tuesday, 01:39:18) »
Eden prijatel mi pobara za da polaga a jas mu rekov deka ima, ama so pregled na RSM i AEK ne najdov nisto a porano imase,ako neko ima takov materijal neka go stavi vo pdf ili drugo na forumot.
Z33MK

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
MAKEDONIA прашањата ги имам благодарение на неколку члена што ми ги имаат дадено за 2те класи.
Не знам дали е право да ги поставувам на форум бидејки ги нема повеке ни на сајтот на агенцијата за електронски комуникации но еве уклучи се на скајп па ке ти ги пратам. Исто така кој сака може да му ги пратам.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Z31GH

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 714
  • Gender: Male
Ги имам и јас, за двете класи. ако му треба на некој нека каже
Hams do it! With Frequency

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Ги имам и јас, за двете класи. ако му треба на некој нека каже

Ако смее да се стават јавно на форумов, стави ги ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."