Author Topic: Продавници за електронски компоненти во Скопје  (Read 41157 times)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
не,не во стариот дел на трговскиот,а не во новиот дел.Тоа се наоѓа одпозади во влезот со лизгачки врати ;D

Добро, да, најверојатно во право си ;), точно каде е, и јас не знам, дочув во неврзан муабет помеѓу продавачот и еден муштерија, као одма до Loging било, а не верувам дека има две во истиот трговски ;D, јас лично таа до Loging ја немам видено, така да изгледа ти си во право ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline at.koce

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 501
  • Gender: Male
Од левата страна до логинг има една продавница за аудио опрама, најверојатно е тоа тоа, а за ел. компоненти мислам дека нема друга освен логинг  :)

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
Таа лево од Логинг е Кенвуд(KENWOOD).Иначе таму се е скапо. ;D ;D

Offline at.koce

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 501
  • Gender: Male
не,не во стариот дел на трговскиот,а не во новиот дел.Тоа се наоѓа одпозади во влезот со лизгачки врати ;D
Ова е во оној дел каде што се наоѓа  Зец Електроникс (исто за аудио опрема)?

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
Да,така е.Нагоре идеш по скали,внатре се наоѓа во трговскиот.

Offline MartinSk

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 647
  • Gender: Male
тој трговски се вика т.ц капиштец и таму се наоѓа новата продавница на БТ ама само аудио :)

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
незнаев дека е нова.Еве сега дознав

Offline at.koce

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 501
  • Gender: Male
Нема ел. компоненти?  :(

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
нема,таму има звучници,скретници,појачала....
Електронски компоненти имаш во Логинг,ГАЦ,БТ.

Offline Delija

  • Баниран
  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 265
  • Gender: Male
  • Господ ја сака Македонија, а и ЈАС!!!
На крај да заврша,
Некој продавници од овие наведениве банкнотираа, више ги нема, не постојат,... ???бидејќи младиве се утепаа од игри играње на компјутер наместо да се занимават со електроника!!? ;D
Ајд,..поззз((((!! >:(
Секогаш и секаде,...Најповеќе со електрониката!

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Delija ти како повозрасен член на форумот знаеш кои продавници работат и каде се наоѓаат, пиши каде дали работи ЕФОР ? Ме интересира бидејки им пишав писмо не не ми одговорија па дали затвориле не знам. Доколку знаеш и други продавници кои не сме ги спомнале пиши ги тука.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3185
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Чул некој за овие?
Code: [Select]
http://www.pazar3.mk/Listing/Detail/Index/555928?searchID=1056136&Idx=30
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Постојат овие? Па зошто не ми одговараат кога им пишев на мејлот? Едино да ги прашаме до колку саат работат па да им појдеме да видиме што стока имаат. Само како што пише претежно продаваат делови за аудио и ТВ техника.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Чул некој за овие?
Code: [Select]
http://www.pazar3.mk/Listing/Detail/Index/555928?searchID=1056136&Idx=30

Да, има чуено, ама мислев дека пропаднаа :S.

Ама многу далеку се, на пат за накај Арачиново, колку што успеав да видам од мапата.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Чул некој за овие?
Code: [Select]
http://www.pazar3.mk/Listing/Detail/Index/555928?searchID=1056136&Idx=30

Да, има чуено, ама мислев дека пропаднаа :S.

Ама многу далеку се бе, на пат за накај Арачиново, колку што успеав да видам од мапата.

Не се исплати да се иде тамо поготово што не одговараат на мејл... ај да знаеш дека тие и тие делови ги имаат и знаеш цени и само идеш и купуваш а вака што знам...
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.