Author Topic: Продавници за електронски компоненти во Скопје  (Read 22467 times)

Offline Devil

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 5313
 • Gender: Male
  • Македонски форум за електроника
Зошто ја избришавте мојата порака, каде што имав напишано телефон од БТ Електроника? ???
затоа што можеше да го додадеш само тој број а не да ја копираш цела претходна порака
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline Zan

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 854
Одг: Продавници за електронски компоненти во Скопје
« Reply #151 on 15.09.2012, Saturday, 12:18:26 (Edited 15.09.2012, Saturday, 17:31:21) »
Јас мислев дека така е подобро, за да не мора да ги бараме телефоните во сите пораки, туку секој што има нови податоци да ги додаде во постоечките.

Споено мислење: 15.09.2012, Saturday, 17:31:21
БТ Електроника тел: 3120-354
Жан

Offline Manga

 • Нов член
 • *
 • Posts: 3
Да не знае некој каде да најдам транзистор TIP 31 ?

Offline ShAdOw

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 880
 • Gender: Male
Да не знае некој каде да најдам транзистор TIP 31 ?

TIP31 = BD241

Offline Manga

 • Нов член
 • *
 • Posts: 3
Да не знае некој каде да најдам транзистор TIP 31 ?

TIP31 = BD241
Да, знам дека се исти, сепак да не знаете точно во која продавница можам да го најдам овој модел, бидејќи не сум од Скопје па да не скитам по сите продавници. :)

Offline Devil

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 5313
 • Gender: Male
  • Македонски форум за електроника
кажи ни од каде си да ти препорачаме друга продавница (ако има во близина негде)
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline Manga

 • Нов член
 • *
 • Posts: 3
кажи ни од каде си да ти препорачаме друга продавница (ако има во близина негде)
Од Радовиш сум, ама ќе одам во Скопје по друга работа не сум специјално за транзистор.  ;D

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6307
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Дали некој има ценовник за ел. компоненти од ГАЦ или БТ електроник ?
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 12652
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Не колку што знам... идеш и на лице место прашуваш, јас така знам ::). Гац може да ги прашаш на Skype мислам... ама не знам кој им е Skype контактот.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Mkdsime

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 132
Гац имам прашувано преку facebook.
Code: [Select]
https://www.facebook.com/Gacelektronik/
БТ немам прашувано но ги најдов на fb пробај пиши и таму.
Code: [Select]
https://www.facebook.com/BTELEKTROINK/