Author Topic: Продавници за електронски компоненти во Скопје  (Read 40008 times)

Offline Hahahaha

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 726
Quote
Па изгледа сите освен Loging од око ги ставаат цените... тоа е тоа...

Да, ама затоа во Loging ценине се оган...

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Да, едино они даваат фискална сметка :) иначе ми се има случено само еднаш, да нарачам од Алфа и да ми наплатат повеке ама после следната нарачка им викам да ми пуштат и фискална сметка :)

Фер се Алфа, не сум имал проблеми до сега со нив ;). Фер цени и одличен избор на делови и мерни инструменти... имам видено и подобар, но и овој е супер ;).

Инаку, ако е некој заинтересиран, лична карта во џеб и одете до Србија ;) ;D. Проверете кои цени ги имаат мерните инструменти во една продавница во Ниш ;).

Code: [Select]
http://www.mgelectronic.rs/
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Untak

  • Нов член
  • *
  • Posts: 1
  • Gender: Male
Да не има информации каде може да набавам најевтино IR диоди или лента со IR диоди, сакам да изработам FTIR мултитач маса, ама не сум се бавтал со електроника од средно!
Хобиста!!.. :P

Offline mkfe

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 151
Почивувани колеги,

Читам се спомнуваат продавници за електроника кои работаат, и каде се наоѓаат локациски.

Дали е дозволиво во форумот, мене искрено повеќе ми требаат нивните: телефони и e-mail адреси, прво да прашам дали има и која цена, пак тек потоа би одел до кај нив.....па да се постуваат истите.

Ако е дозволиво, би сакал да ги имаме во некоја табела: телефонски броеви, факсови, e-mail адреси, skype nickname-ови и т.н..... за да се стапи во контакт со нив.

Инаку, ако најдеме она што ни треба, верувам дека ако треба со прашување по пат, ќе ја лоцираме.

Благодарам.

Поздрав.

Offline ZEC ELECTRONICS

  • Нов член
  • *
  • Posts: 30
  • Gender: Male
  • Секој новитет денес...утре е историја !!!
    • zec.mk
Нејкам да зборувам на темава...


..пошто и јас сум увозник..и може некои цени да се и кај мене некад високи...но само поради висока влезна цена ..


..но спрема фирмиве за делчиња што носат малтене се од турција....уфффффф...

... ми требаа едни релеи  на 5в   - 500 парчиња..

И


...  во ло**** електроникс 196,00 денари/комад ...., во ал** електроникс  60 ден/комад ..ама испорака богзнае....    .....во Б* електроникс 130,00 денари.....и на крај најдов на интернет од Истанбул фирма ...колата под гз.....патни трошоци 120 евра ( дизел) и 500 ком релеи  за 74 евра = тотал 194 евра/11931,00 ден вкупно


...се е кажано....

Сите се добредојдени .....

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
слободно оставајте и контакт телефон и се, но немојте да рекламирате, и да спамирате пр. оваа фирма е најдобра и 10000 пати истото напишано во 100 поста..
Zec не мора да ги цензурираш имињата слободно пиши си ги цели, никој несмее ништо да ти прави
од алфа земаат 100 нагоре за поштарина, ама тоа не оди за алфа него за карго, парите за поштарина директно зависат од големината на пакетот, поради тоа што испраќаат по карго
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline ZEC ELECTRONICS

  • Нов член
  • *
  • Posts: 30
  • Gender: Male
  • Секој новитет денес...утре е историја !!!
    • zec.mk
Друже ...никој не ми прави...но од респект...пошто сите ги познавам лично...и од такт се вадев од “пријателите “ пред 3 месеци......


Поздрав

 ЗЕЦ
Сите се добредојдени .....

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Ако е дозволиво, би сакал да ги имаме во некоја табела: телефонски броеви, факсови, e-mail адреси, skype nickname-ови и т.н..... за да се стапи во контакт со нив.

Ако ги има некој, зошто да не, нека направи некоја табела. Сите ќе имаме бенефит од тоа ;). Не верувам дека некоја од фирмите ќе се побуни бидејќи со тоа само може да им се зголеми продажбата, а не и да им се намали ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline MarkoMK

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1001
  • Gender: Male
Јас баш од пред некое време си мислев кои од продавнициве за електроника (во Скопје) останаа да работат, па еве од мене информација:

ГАЦ Електроника, тел:2462-555
Логинг, тел: 3127-345
БТ Електроника, незнам број
ЗЕЦ : 3110-186

Life is too short to remove USB safely ..

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Абе не го рекламирајте гац  :P Зарем од него сте задоволни па уште и го рекламирате  >:( Цел форум се жали од него ...  :o  :( >:(

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Абе не го рекламирајте гац  :P Зарем од него сте задоволни па уште и го рекламирате  >:( Цел форум се жали од него ...  :o  :( >:(

Не е поентата до реклама, поентата е сите да имаат информации за локациите и телефонските броеви на продавниците.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Toma

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1490
  • Gender: Male
  • Доблесно е да си дрзок а да помагаш!!!
Quote from: daniel spasovski
...Абе не го рекламирајте гац ...

Тоа не е реклама туку антиреклама.
Мое мислење е да се напишат адреси место на постоење на продавниците со тел броеви, скајп адреса, ел-пошта и тн, без коментари.
Секој нека си донесе решение од каде би купувал и со кого би соработувал. Тоа е право на избор.
Ако некој знае а знаеш дека знае, следи го
Ако некој знае а не знае дека знае, укажи му
Ако некој не знае а знаеш дека не знае, покажи му
Ако некој не знае а не знае дека не знае, бегај од него!!!

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Имав контакт (e-mail) и од таа продавницата од Ченто (не ме земајте за збор дали беше од Ченто, мислам дека беше, ама не сум сигурен), таа има повеќе компоненти за сервисирање, ама не ми текнува како се викаше :S.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Zan

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 883
Зошто ја избришавте мојата порака, каде што имав напишано телефон од БТ Електроника? ???
Жан

Offline Hahahaha

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 726
Абе не го рекламирајте гац  :P Зарем од него сте задоволни па уште и го рекламирате  >:( Цел форум се жали од него ...  :o  :( >:(

Од кај него сум најзадоволен со делови, никогаш не ми утнал делче, за разлика од други продавници :)