Author Topic: Да собереме 100 гласови за BorceBT да се врати во активностите на форумот  (Read 882 times)

Offline Ilcebt

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 278
  • Gender: Male
Да собереме 100 гласови за BorceBT да се врати во секојдневните активности на форумот ;)


Кога ќе дојдеш да читаш на форумот не дреми и не биди скржав. Помагај и ќе ти биде помогнато ! Правила ;)

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Борче можеби е слабо активен ама без неговите одговори , форумот не е тоа што беше   :( :( ...

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Луѓе   темата ептем ви е без врска, немојте сега од форумот да правите фејсбук, па да отварате вакви глупи работи, човекот си има обврски, не може да ги откаже се за да биде поактивен на форум
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Ми го зеде зборот - абе,човекот не е активен можеби поради некои лични причини.За него е Форумов постојано отворен и тој е добредојден.Меѓутоа,да ја почитуваме неговата приватност!

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Борче према мене е вистински експерт во неколку области како: радио технка (предаватели, приемници, антени и теорија), микроконтролери и пишување на софтвер за нив, аудио техника (појачала, звучници, теорија...) и до сега речиси секој негов пост е вреден бидејки содржи корисни информации. Секогаш позитивно расположен. Исто така треба да го земеме фактот дека Борче си има работни обврски кои не му дозволуваат да има време како нас, но ете кога ке најде време да не посети.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
а заминат е скроз, откажан е од форумов или само не го посетува редовно?
Можи нема интернет палтено  :D

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
не е скрос заминат, презафатен е човекот
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
а бе луѓе и 10000 гласа да соберете, човекот ако нема време за форумов ни сега ни тогаш нема да има...
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
не е скрос заминат, презафатен е човекот
епа остасјтео нека дишит чојков ко ќе имат време ќе дојт

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
без офф топици кои ја уништуваат темата, мислам дека многу буквално ја сваќате пораката... јас оваа тема ја сваќам не како да го донесеме Борче со сила или со закани и уцени туку само дечкиве сакаат да му дадат поддршка како што се дава поддршка на секој човек кој вреди.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
aaa aaxa... ја мислев за избориве сеа да не се кандидират хахаха  ;D ;D :D :D

Offline MarkoMK

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1001
  • Gender: Male
Борче према мене е вистински експерт во неколку области како: радио технка (предаватели, приемници, антени и теорија), микроконтролери и пишување на софтвер за нив, аудио техника (појачала, звучници, теорија...) и до сега речиси секој негов пост е вреден бидејки содржи корисни информации. Секогаш позитивно расположен. Исто така треба да го земеме фактот дека Борче си има работни обврски кои не му дозволуваат да има време како нас, но ете кога ке најде време да не посети.

Да не заборавиме на неговите апликации за Андроид кои на андроид маркетот „високо котираат“...

Споено мислење: 13.04.2011, Wednesday, 01:58:33
Инаку мислам дека треба да го почитуваме ова правило:

7.6 Забрането дискутирање за стаж на форумот, интересирање за други членови, како да се стане администратор или модератор и слични работи!
Life is too short to remove USB safely ..