Author Topic: Развојна околина за роботски систем  (Read 4645 times)

Offline gladiator

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 253
  • Gender: Male
секојачест мајсторе само продолжи така  ;D

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
До кај сте со чудово :)
има некој напредок или слабо
п.с. сликите во првиот линк од првото мислење не се отвораат, односно линкот е пропаднат
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline deophorant

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 300
До кај сте со чудово :)
има некој напредок или слабо
п.с. сликите во првиот линк од првото мислење не се отвораат, односно линкот е пропаднат

Prvo da se izvinam za latinicava, nemam druga moznost vo momentov da pisuvam kirilica. So cudovo ima nekoj napredok, no seuste e vo razvojna faza kaj sto ne se pominati testovite ni do alfa verzija za softver pa ne bi gi objavil. Plockata so DSP-to e skoro pri kraj, no sega ne sum vo moznost da ja objavam. Sekako koga softverot ke stasa do alfa verzija ke go objavam, se nadevam so GPL licenca. Momentalno sum na rabota vo USA, i tuka sum podolgo vreme i najverojatno ke ostanam. Rabotam vo Texas Instruments (Silicon Valley, California) na multimedijalnata platforma OMAP, znaete oni sto sega gi stavaat po telefoni, tableti, SOC. So rabotava dosta sum zafaten i tesko naogam vreme za se drugo i zatoa mnogu retko sum na forumov. Se nadevam deka koga ke se vratam vo MK ke objavam uste nekoi proekti koi sum gi srabotil vo izminatiov period. Tuka so mene imam eden mal sistem na koj rabotam koga ke najdam malku vreme a e od poprostite pa moze da izleze vo javnost za brzo vreme. I toj ima uste mnogu za da bide gotov no kako ke ide razvojot ke go dopolnuvam. Stanuva zbor za del od "Smart home" sistemot. Za detalite ke moze da procitate dopolnitelno.