Author Topic: Звучна кутија од сад  (Read 2537 times)

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
Звучна кутија од сад
« Opened on 06.12.2010, Monday, 00:56:20 (Edited 06.12.2010, Monday, 09:21:03) »
eve odlicna kutija od 2 spoeni panici obem 28cm i dlabocina 13cm ,se prodava vo Ikea  i cini okolu 179 kruni moze da se stavi i visokotonec odozgora
Z33MK

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Одг: Zvucna kutija od panica
« Reply #1 on 06.12.2010, Monday, 01:26:47 »
ХАХАХАХ ЗАКООООН!!!!! што се нема да им текне на луѓе бе...
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Zvucna kutija od panica
« Reply #2 on 06.12.2010, Monday, 04:44:55 »
А што е паница?
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline MarkoMK

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1001
  • Gender: Male
Одг: Zvucna kutija od panica
« Reply #3 on 06.12.2010, Monday, 07:57:43 »
Паница треба да е чинија.
На охридски Пајнци се садови па по некоја логика. :)
Life is too short to remove USB safely ..

Offline danix01

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
Одг: Звучна кутија од сад
« Reply #4 on 06.12.2010, Monday, 09:46:46 »
супер изгледаат за среднотонции..од каде ги набави тие садовии
rules are made to be broken

Offline ljup4o

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 155
Одг: Звучна кутија од сад
« Reply #5 on 06.12.2010, Monday, 10:08:30 »
Па ова можит да бидит интересно за високотонците можит со помали пајнчиња по нашки или чинии и да се стават еден над друг и ке изгледа баш интересно добра идеа супер е  ;D  ;D  ;D

Jove

  • Guest
Одг: Звучна кутија од сад
« Reply #6 on 06.12.2010, Monday, 10:11:37 »
но мора да се дрвени љупчо како ке ги прешечеш стаклените  ??? иначе тооп идеа

Offline ljup4o

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 155
Одг: Звучна кутија од сад
« Reply #7 on 06.12.2010, Monday, 10:22:45 »
Па мислам дека се подразбира за какви пајнчиња се работи  ;D  ;D  ;D XD XD XD XD

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Звучна кутија од сад
« Reply #8 on 06.12.2010, Monday, 11:14:29 (Edited 06.12.2010, Monday, 11:16:20) »
Паница треба да е чинија.
На охридски Пајнци се садови па по некоја логика. :)

Ааааааа, знам знам дека на Охридки така се викаат, ама таму се со ј, пајнци, или пајнца, не без ј, па затоа се збунив... ;)

Инаку, мене искрено на садови не ми личеа, затоа и се збунив ;D. Повеќе ми личеа... можеби на дрвен вок (оние кинескине садови), ама дефинитивно не ми личеа на... баш сад ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
Одг: Звучна кутија од сад
« Reply #9 on 06.12.2010, Monday, 12:26:22 »
panica se vika vo Strumica drven sad sto e kako wok sto nekoj rece se prodavaat vo Ikea dole sigurno ima na pazar takvi od drvodelci, na slednite sliki se gleda izvod od katalog, moze da bidat i metalni isti sadovi,i kako e staven visokotonecot najdole desno
Z33MK

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Одг: Звучна кутија од сад
« Reply #10 on 06.12.2010, Monday, 15:37:45 (Edited 06.12.2010, Monday, 16:29:43) »
Не е тоа ништо-  сум ставал звучници во шупливо дрво, во картонска кутија( звучеа солидно!),а сум вградувал и во кукиште од тарабука(не се смејте,добро испадна).Ама најлудо беше кога ми донесоа звучник направен од мермер 2,5 см дебелина (околу 200 кг) со избушени отвори да ставам звучници.Проблем беше што некој избушил за басот место 18,5 цм ,цели 22 см отвор па моравме да правиме пополнување и рамнење на отворот со некој посебен цемент.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Звучна кутија од сад
« Reply #11 on 06.12.2010, Monday, 16:13:29 »
Не е тоа ништо-  сум ставал звучници во шупливо дрво, во картонска кутија( звучеа солидно!),а сум вградувал и во кукиште од тарабука(не се смејте,добро испадна).Ама најлудо беше кога ми донесоа звучник направен од мермер 2,5 см дебелина (околу 200 кг) со избушени отвори да ставам звучници.Проблем беше што некој избушил за басот место 18,5 цм ,вели 22 см отвор па моравме да правиме пополнување и рамнење на отворот со некој посебен цемент.

Е баш ме интересира како звучел цементниот звучник, хахахаахахахах ;D ;D ;D. Ко во гаража да си, хахахахахахаах ;D ;D ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Одг: Звучна кутија од сад
« Reply #12 on 06.12.2010, Monday, 16:29:05 (Edited 06.12.2010, Monday, 16:31:05) »
Не беше од цемент - од мермер,ама за лепење и пополнување се работи со некаков бел цемент

Споено мислење: 06.12.2010, Monday, 16:31:05
Звучеше апсолутно неутрално ;)

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
Одг: Звучна кутија од сад
« Reply #13 on 06.12.2010, Monday, 16:36:51 »
takvi od mermer pravea model  Gama vo Blagoevgrad Pirinska Makedonija
Z33MK

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Звучна кутија од сад
« Reply #14 on 06.12.2010, Monday, 17:10:09 »
Звучеше апсолутно неутрално ;)

Не е итересно така :S. Треба малку да обои кутијата :S.

takvi od mermer pravea model  Gama vo Blagoevgrad Pirinska Makedonija

Кој знае колку наплаќале за транспорт ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."