Author Topic: или ја скренувам...или форумов скренува...недај боже да е тоа првото....  (Read 1096 times)

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
значи...во toolbar го имам ставено форумов и само си кликам на него и ми се појавува ова:

ке кликнам на Почетна и ке се појави ова:

ја гледа некој разликата?? НЕ??? се е толку мало што едвај читам, треба да се напикам во монитор за да прочитам нешто...а така е од пред некое време...си исчистив колачите (cookies), тоа трошките што ми се заглавиле во тастатура ;D и пак е истото...па до што ке е???

П.С. сменете го насловот на подфорумов во: Жалење на членовите :D (that was a joke)
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Ај вака направи држи на Ctrl и со скролот од маусот оди нагоре би требало да се зголеми сликата,и мене ми се има десено истото и тоа 100 пати  ;) :D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Да да, тоа е до Firefox-от, може да зголемуваш фонотови и големина на сајт со држење на Ctrl и со Scroll-ање на маусот ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
освен со скрулање на маус и држење на Цтрл,мислам ако не ти работи скрулерот на маусот може да држиш Цтрл и плус (лево од enter)!! ;) ;D

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Тоа се појавува кога ке стиснеш Почетна а во исто време те бара некоја женска на MSN. Eве мене не ме бара никола моментално и немам такви работи. Друга разлика не гледам. хехе се шалам. пробај преку Internet explorer и кажи.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline alex

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 54
  • Gender: Male
абе тоа и јас заприметив од сликите, кога му пиши некој на мсн, убав си е форумот, кога не, не чини хахаха :)))
маша шала,
значи како што кажаа, со CTRL и скролање се зголемува/намалува големина на содржината на сајтот (текст, слики ... )

има и друга алтернатива, наместо со скролање со тастатура CTRL +/-

Не биди себичен, сподели го своето знаење со другите... what goes around comes around ;)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Ама мислам дека овие shortcuts се само за Firefox, или грешам, колку што сум забележал на Chrome нема таква опција...
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
јас  мислам дека се универзални, и на операта работаат и на ИЕ и на хром би требалода работаат
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Тоа се појавува кога ке стиснеш Почетна а во исто време те бара некоја женска на MSN. Eве мене не ме бара никола моментално и немам такви работи. Друга разлика не гледам. хехе се шалам. пробај преку Internet explorer и кажи.

ќут бе таму...братучедка ми е..а и мала е ;D знам за тоа за зумот ама па си мислев дека нешто до форумот е...али ок, фала за помошта
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
остај сега решен проблем ?

не играј гарена по толку многу :)
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
кој левел си на Гарена,Бојан:????ја имам 3 акаунти но само еден ми остана на еден ми го банираа на вториот му го заборавив пасвордот!! :P ;D

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Не ви се за тука мислењата !!!
ова е дел во врска со форумот и не цепете тука офф ве молам !
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
ок нема више да цепиме непотребни мислења!!

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
знам!, пауза на темава за неодредено
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!