Author Topic: Форумска збиранка  (Read 32045 times)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Форумска збиранка
« Reply #15 on 13.07.2010, Tuesday, 22:29:47 »
јас искрено сеуште не знам ама деновиве ке ви кажам
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Одг: Форумска збиранка
« Reply #16 on 14.07.2010, Wednesday, 22:39:31 »
jas sum vo strumica i se mislam koga da si doagam nakaj doma...taka da ako sobirankata e do 23-24ti count me in....inace moze i vo gradski park da si ideme :P


P.S. pak sum vo kompjuternica i pak makedonskata poddrska zafrkava :S
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Одг: Форумска збиранка
« Reply #17 on 14.07.2010, Wednesday, 22:53:31 »
Јас идам сигурно ако е во скопје
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Форумска збиранка
« Reply #18 on 14.07.2010, Wednesday, 23:54:28 (Edited 15.07.2010, Thursday, 22:16:54) »
Па јас мислев да биде или овој викенд (сега што доаѓа), или наредниот, мислам дека најдобро е така да биде ;).

Споено мислење: 15.07.2010, Thursday, 22:16:54
А да, заборвив да споменам и да ми донесете (ако можете) надуени и стари електролити за да можам како што треба да го истестирам ESR метарот, пошто до сега не ми покажал вредност поголема од 1.1 ом, па се сомневам дека мери точно :S.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Одг: Форумска збиранка
« Reply #19 on 18.07.2010, Sunday, 19:54:35 »
што викате во вторник една збиранка да направиме??? на бувљак да идеме заедно.... ;D
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Форумска збиранка
« Reply #20 on 18.07.2010, Sunday, 19:58:39 »
што викате во вторник една збиранка да направиме??? на бувљак да идеме заедно.... ;D
хахахаха може. Тогаш можам.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Форумска збиранка
« Reply #21 on 18.07.2010, Sunday, 20:19:02 »
Епа ај, јас немам никакви проблеми со тоа ;D, но не знам дали ќе може Devil и останатите да дојдат, сепак некои работат дента а останатите не се од Скопје :S.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Форумска збиранка
« Reply #22 on 18.07.2010, Sunday, 20:29:46 »
Се во ред само времево ми е гадно. Де е многу жешко де е запурнина :)
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Форумска збиранка
« Reply #23 on 18.07.2010, Sunday, 20:31:27 »
Е тоа да, во право си, да не испопаѓаме половина во несвест таму ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3185
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Одг: Форумска збиранка
« Reply #24 on 18.07.2010, Sunday, 20:35:30 »
Не за друго, ако начекаме нешто интересно ќе се испотепаме кој да го земе... ;D 8)
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Форумска збиранка
« Reply #25 on 18.07.2010, Sunday, 20:36:26 »
Да, но пак може да појдеме :)
Иначе имаш идено деновиве на пазарот? Дали е се нормално или помалце има продавачи/купувачи поради горештиниве или исто е? Јас немам одено па затоа немам претстава
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Одг: Форумска збиранка
« Reply #26 on 18.07.2010, Sunday, 21:23:00 »
јас присобрав пари па ке одам во вторник....за тоа и ми текна да пишам за таму...а и па како што вика LordZi ке се испотепаме за нешто интересно што ке го видиме ;D
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Форумска збиранка
« Reply #27 on 18.07.2010, Sunday, 21:43:17 »
Ај утре подетално ќе договориме како што ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Одг: Форумска збиранка
« Reply #28 on 18.07.2010, Sunday, 21:52:24 (Edited 18.07.2010, Sunday, 21:58:04) »
а бе ова од играчка плачка ке испадне....ја демек на зафрканција тоа го пишав и стварно ке одиме таму ;D....и кажете ако одиме сите...ја да си земам стап некој за да тепам таму да си земам нешто...:)
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline deophorant

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 300
Одг: Форумска збиранка
« Reply #29 on 18.07.2010, Sunday, 22:23:00 »
Ако се собираме работен ден подобро е да биде поручек зашо од сабајле сум во SEAVUS