Author Topic: Форумска збиранка  (Read 31541 times)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Форумска збиранка
« Opened on 13.07.2010, Tuesday, 15:12:27 »
Самото име си кажува се, значи планираме да се собираме луѓе од форумов да се видиме како изгледаме, убави ли сме, не ли сме, хахахах ;D ;D ;D. Мала шала ;).

Кој има заинтересиран нека пише на темава, да си размениме messinger-и и некои такви работи. Плус да се договориме во кој град каде да се најдеме ;).

Ајде сега, кој ќе дигне два прсти ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Одг: Форумска збиранка
« Reply #1 on 13.07.2010, Tuesday, 15:14:36 »
Јас кревам 3 прсти и идам сигурно само да се каже дали има заинтересирани
да не биде за џабе
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3184
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Одг: Форумска збиранка
« Reply #2 on 13.07.2010, Tuesday, 15:29:39 »
Ако биде во Скопје и ако ми се погоди на работа да сум слободен обавезно идам и јас ;D
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Форумска збиранка
« Reply #3 on 13.07.2010, Tuesday, 15:33:47 »
ОК, сега за сега двајца ;D.

Инаку се планира да биде викендашки (барем јас така мислам, најдобро ќе биде да биде во Сабота кога сите се слободни, не преку недела) ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline cekaj

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 276
  • Gender: Male
  • Електроничар за занимација
Одг: Форумска збиранка
« Reply #4 on 13.07.2010, Tuesday, 15:37:08 »
Јас сум заинтересиран, ако е во Битола сигурно ќе дојдам, а и да е во Скопје најверојатно ќе дојдам оти и така летово мора да одам до Скопје да се видам со роднините  ;D
„Електрониката да беше лесна, сите ќе беа електроничари..“

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Одг: Форумска збиранка
« Reply #5 on 13.07.2010, Tuesday, 15:51:20 »
Јас сум заинтересиран (кревам два прста) ако е во Скопје. ;D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Форумска збиранка
« Reply #6 on 13.07.2010, Tuesday, 15:54:08 »
Епа тројца се за Скопје, еден нема проблем да дојде до Скопје, за другите нека пишат дали ќе имаат проблеми да дојдат до Скопје или не ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Одг: Форумска збиранка
« Reply #7 on 13.07.2010, Tuesday, 16:07:41 »
јас идам кај и да било :)
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline deophorant

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 300
Одг: Форумска збиранка
« Reply #8 on 13.07.2010, Tuesday, 16:31:41 »
Ако е во скопје идам!

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Форумска збиранка
« Reply #9 on 13.07.2010, Tuesday, 17:23:11 »
Епа еве, нека биде локацијата Скопје, сега само уште место и време да договориме. Јас не би препорачал кафичи или дискотеки од следните две причини.

1. Во Скопје пијачките во дискотетеките и кафичите се изгор скапи (тоа го знаат сите Скопјани, па и тие што не живеат во Скопје се чуделе на цените). На пример, една сечена водка во кафич во центарот на Скопје варира од 80 до 100 денари, додека во Крушево имам пиено сечена водка и за 40 денари, што е релативно евтино (ова беше пред едно 2, 3 години, не знам дали сеуште се исти цените). Слична е ситуацијата и за безалкохолните пијалоци (за тие штоне пијат алкохол ;D).

2. Во дискотеките и кафичите што сакаат да бидат дискотеки (преку ден кафичи, навечер дискотеки) има релативно гласна музика, па ако се собираме навече или приквечер, нема да можеме асален муабет да си направиме, ќе мораме да се дереме за да се разбереме, и на крај пак нема да се разбереме :S.

Јас би предложил да се собереме во некое позапуштено кафанче каде што можеме да побараме од газдата да се стиша музиката ;) (што врти на радио или CD плеер најчесто, таквите канчиња немаат жива музика). Исто така би предложил и некаде надвор да се најдеме, ама не знам колку луѓе ќе бидат расположени за таа идеја :S. Башка што сите знаеме како стои ситуацијата во државава со пиење алкохол на јавно место, така да не сакам да ставам луѓе во незгодна ситуација и на крај да си отидат дома со ливче на кое пишува дека должите 50 евра на државата :S.

Темата е отворена за предлози за локација, мене што ми текна пишав ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline meraba

  • Нов член
  • *
  • Posts: 5
Одг: Форумска збиранка
« Reply #10 on 13.07.2010, Tuesday, 21:03:43 (Edited 13.07.2010, Tuesday, 21:34:11) »
ima devojcinja na forumov? :)

btw bolje negde na pienka da se soberete odkolku vo kafic ili diskoteka

Quote from: Администрација
Пишувај на кирилица!

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Форумска збиранка
« Reply #11 on 13.07.2010, Tuesday, 21:33:52 »
Јас колку што знам нема, ама можно е некој да си ги донесе девојките, хахахаах ;D.

Па тоа ми беше и на мене идејата, ама не знам колку пијат останативе од форумов ;D (само што се издадов, хахахаха ;D).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline cekaj

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 276
  • Gender: Male
  • Електроничар за занимација
Одг: Форумска збиранка
« Reply #12 on 13.07.2010, Tuesday, 21:43:27 »
Шо стори вие пијаничишта! ;D
Се зезам, мене сеедно ми е каде, дали со алкохол или без, се надевам ќе ме примат дома после  ;D
Од прилика кога ја планирате собиранката?
„Електрониката да беше лесна, сите ќе беа електроничари..“

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Одг: Форумска збиранка
« Reply #13 on 13.07.2010, Tuesday, 21:51:44 »
прво да видиме колку има заинтересирани после ќе се доорганизира
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Форумска збиранка
« Reply #14 on 13.07.2010, Tuesday, 22:19:20 »
Сега за сега се 5 души: Devil, cekaj, LordZi, deophorant и јас ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."