Author Topic: Проблем со креирање на нов topic  (Read 640 times)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Проблем со креирање на нов topic
« Opened on 02.07.2010, Friday, 01:29:43 (Edited 02.07.2010, Friday, 01:31:44) »
Не знам зошто, ама кога пробав да креирам нов topic во секцијата „Останато“, во подсецкијата „Кутии“, ми јави 403 Error (Forbidden).



Исчистив cookies, cache, offline website data и пак ми го јавува истиот error... ???

A еве во овој дел од форумот, немав проблеми со креирање на нов topic...
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
пробај пак, јас можам да отворам теми ..
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Проблем со креирање на нов topic
« Reply #2 on 02.07.2010, Friday, 11:42:26 (Edited 02.07.2010, Friday, 14:24:47) »
Ама изгледа мене ме мрази серверот ;D, ај ќе го рестартирам PC-то па ќе видиме што ќе бидне ;).

Споено мислење: [time]02 Јули 2010, 12:00:59[/time]
Прават некој проблем линковите на сликите, без последните два линка се отовори новиот topic, ама кога нив ќе ги додадам со едитирање на topic-от, не сака да го зачува topic-от и го јавува 403 Error-от.

Ај ќе пробам да ги upload-ирам пак сликите, па ќе видам што ќе се случи ;).

Не помогна ништо, reupload-ирање, менување на filename, зголемување/намалување на големината на сликата, менување на image host... се што ми текна пробав, ништо не помогна, на крај ги додадов како „споено мислење“, и на тој начин ги додаде сликите.

Дури и кога сакав да го тргнам „споено мислење“ делот со edit-ирање, пак не сакаше да го зачува topic-от, пак го јавуваше 403 Error-от одкако ќе кликнев Save.

Не знам, нека проба некој да ми го edit-ира post-от (да го тргне тоа „споено мислење“) па да видиме што ќе се случи, јас од тука не можам, дали е до мојот browser, дали е до некој bug во скриптата, не знам... :S
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
добро само во таа тема е тоа хаха
инаку и јас пробав имене ми вади ама мене ми вика 404
тука во оваа тема добро оди
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!