Author Topic: Потребен мајстор за касет дек...  (Read 685 times)

Offline bumbar

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 74
Потребен мајстор за касет дек...
« Opened on 29.11.2018, Thursday, 21:13:38 »
..Не сум сигурен дали е за овде оваа порака, но потребен ми е мајстор за промена на ластици во касет дек Тechnics RS - M 253 X...

Ako знаете некој кој може, пишете ми овдека или во пораки...декот има сентиментална вредност...Не знам дали јас може да извршам промена иако видов во Логинг такви што чинат 130 денари...

Бев во Видео - Дата и ми рекоа дека тоа е надмината технологија и оттогаш како да ми недостасува некој дел во телото...

Благодарен....

П.С. На фејсбук гледам еден тип кој преправа касет декови во т.н. Tapeless.. вградува мобилен телефон во местото за касета, и тоа „свири“ и работи и ву-метрите. Некако ми е досетливо, со доза на фантазија...Но, касета си е касета...

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4079
  • Gender: Male
Па биди пажлив и обиди се да замениш... Инаку обиди се кај 
Code: [Select]
https://m.facebook.com/servis.daniel86 додуша е и член ама одамна не сум го видел, верувам дека ќе ти заврши работа

Offline bumbar

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 74
..Фала Бицикле...Му пратив порака на ФБ.....јас ќе се обидам сам ако не прифати во текот на викендот....штрафче по штрафче..низ фото овдека на форумот....

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
П.С. На фејсбук гледам еден тип кој преправа касет декови во т.н. Tapeless.. вградува мобилен телефон во местото за касета, и тоа „свири“ и работи и ву-метрите. Некако ми е досетливо, со доза на фантазија...Но, касета си е касета...

Имам слично нешто направено во една тема на форумов ;).

Code: [Select]
http://elektronika.mk/index.php?topic=13188.0
Прилично детално објаснето е, може да се примени на скоро било кој касетен аудио уред ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."