Author Topic: Како да го извадам „споено мислење“  (Read 698 times)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Имам еден проблем, знам дека сте мислеле добро кога сте ја додале оваа опција (доколку по определено време user-от реши да пише уште еден post, ќе се додаде новиот текст на претходниот и пушува „споено мислење“), за да не се трупаат многу post-ови од еден user на еден topic и плус да не се spam-ува со многу post-ови еден по друг, како и фактот дека на овој начин многу user-и можат вештачки да си го дигаат post count-от само за да можат на лесен начин да влезат во VIP секцијата или едноставно да се фалат со тоа дека имаат голем број на post-ови, или не знам што.

Но има еден проблем, доколку некој сака да post-ира нов post кој се разликува во контекст од претходниот, ќе му го јави како споено мислење и не го јавува на почетната страна на форумот во секцијата „последни мислења“ или „последни теми“. Еве на пример, јас сакав да post-ирам прашање за уште една компонента во topic-от „Што ли е чудово“, но бидејќи јас последен имам post-ирано во тој topic, ќе ми го јави како споено мислење и никој нема да го види прашањето, се додека не реши некој повторно да пише во тој topic, а прашање е дали некој и после тоа ќе го види.

Значи прашањето е: како можам да го тргнам „споено мислење“ делот и да ми се појави нов post без да морам да чекам определен временски период (колку што имам забележано, мислам дека е еден ден временскиот период, ама не сум сигурен) за да може да ми го јави post-от како нов post, а не како „споено мислење“.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Изгледа треба да се деактивира опцијата за спојување на коментари.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Па искрено мислам дека не е лоша идеја да се тргне таа опција. User-ите кои spam-уваат со коментари лесно можат да се забележат и да се опоменат или ban-ираат од форумот.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
тоа нема да се тргне за да провери некој дали има нови мислења на форумот си има соодветно копче
а ако ти си пишал последен и ти го споил мислењето кога ќе притиснеш на копчето ќе ти го извади како ново мислење :)
копчето се вика „Понови непрочитани мислења “ и под него има „Ажурирани теми “ тие две се користат за да видите што има ново по форум :)
се наоѓаат на почетната страна под аватарот
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!