Author Topic: Ај со сеќа нека им е на сите што се на Telekabel ;)  (Read 2742 times)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Нека ни е со среќа, ни го дигнаа лимитот на 51GB за најниската тарифа (500 денари).

Епа луѓе, утепајте се од симнување, хахахахахах :D :D :D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline BorceBT

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1826
  • Gender: Male
    • www.trajkovski.net
Како што гледам сите ги пуштија торентите и не „кревам“ повеќе од 1 до 1.5Mb дење и ноќе  :'(
Никогаш неможеш да знаеш се, но секогаш можеш да знаеш повеќе.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Е тоа да, peer-to-peer одзема најмногу bandwidth, зашто не иде конекцијата преку сервер, tracker-от само ги координира seed-ерите и leech-ерите.

Ама добро, загарантирана брзина е 4Мbps downstream и 1Мbps upstream, што значи околу 400KBps downstream и 100KBps upstream, се што ќе добиеш плус во брзина (ако си на најниската тарифа) е „гратис“ ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3185
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Тоа ви мачкаат очи пошто ви ги скинаа дискавери каналите... ;)
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
+ кабелските телекабел и кејблтел немаат македонски превод
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Искрено да ви кажам, ич не ми е гајле ако ми ги скинале Discovery каналите, не сум пуштил телевизор веќе 3 години сигурно, дур вие не ми спомнавте, не ни знаев дека ми скинале некои канали, хахахха :D :D :D.

За преводите исто така не ми е гајле, гледам филмови/серии исклучиво на PC, така да нема потреба да симнувам преводи (ако се на Англиски, се разбира). Ако е флмот/серијата на некој друг јазик, ќе симнам или Англиски или Српски/Хрватски/Босански превод, не се замарам ;).

Да можев да имам интернет без кабелска телевизија, одма ќе ставев, домашните кај мене и онака само нашите телевизии ги гледаат, јас не гледам ништо, ќе „шибнам“ една антена и чао пријатно ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline danix01

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
браво за downloudot..се надевам дека и на  Т-хоме ке му текне да го направи истото
rules are made to be broken

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Да можев да имам интернет без кабелска телевизија, одма ќе ставев, домашните кај мене и онака само нашите телевизии ги гледаат, јас не гледам ништо, ќе „шибнам“ една антена и чао пријатно ;).
Toa ке беше супер, немаше да се плаќа +340 (мислам 340 беше за ТВ)
Сепак ако некаде има подобар интернет за тие пари нека каже
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Toa ке беше супер, немаше да се плаќа +340 (мислам 340 беше за ТВ)
Сепак ако некаде има подобар интернет за тие пари нека каже

Па тоа ми беше поентата, за 850 денари лимит од 51GB и брзина од 256kbps/128kbps после изминат лимит нема никаде да се најде во Македонија ;).

На Телекабел се доплаќа уште 350 денари за кабелската ако имаш интернет, ако немаш си плаќаш 450 денари само за кабелската. На CableTel си доплаќаш 450 денари без разлика дали имаш интернет или не ;). Ова чисто колку за информација ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Него добро е што отвори тема телекабел бидејки телекабел имаше порано и форум ама го затвори па сега барем да имаме каде да дискутираме за нив :)
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline alex

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 54
  • Gender: Male
браво за телекабел :)

со кејблтел, мака мачам, 950 денари за 15 гига :P
Не биди себичен, сподели го своето знаење со другите... what goes around comes around ;)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
ај и тие ке накачат оти едни од други гледаат
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline alex

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 54
  • Gender: Male
ај и тие ке накачат оти едни од други гледаат
амин
Не биди себичен, сподели го своето знаење со другите... what goes around comes around ;)

Offline socaoh

  • Нов член
  • *
  • Posts: 14
 15 GB со 10/10  Mbit za 590 ден месечно +350 ден кабловска од Инфел. Ако има нешто поарно нека
каже некој.

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
15 GB со 10/10  Mbit za 590 ден месечно +350 ден кабловска од Инфел. Ако има нешто поарно нека
каже некој.
:D :D :D :D :D
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.