Author Topic: Предлог за графичка карта  (Read 3916 times)

Offline 386ka

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 58
Значи така ја најдов 9800GTX+AMP Edition на ZOTAC и ја земав  ;D ;D :)
Code: [Select]
http://www.dvhardware.net/article28432.html

P.S  Половна но со се кутија и нема никакви промени по неа користена е 1 месец има гаранција мислам остана само напојување дали можам дедека да купам напојување да спојам две во паралела од 350Вати  реал повер ???

Со здравје да ја користиш. Колку ја зема, ако не е тајна? :)
Е сега, таа цица струја.. така да мораш да имаш адекватно напојување на неа. Предлагам линиите за графичката да ти бидат од едното напојување, а за матичната и процесорот од другото напојување.
И да, има начин како да ги поврзеш заедно да работат, побарај на нетов, има шема кои жици се спојуваат од напојувањата. :)

Поздрав

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Сега стави и ново напојување ,а треба да ти дале и дополнително кабле за напојување.Добро напојување реално 500W ( не ставај послабо) чини 2700 денари

Offline goran_elektro

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 205
Ја земав 2450 денари  ;D ;D ;)
напојување ке купам но сега за сега како да ги поврзам двете од 350вати за да мозам да ја пробам ??? ???

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Затвори  ја оваа а отвори си нова тема ;D ;D ;D  Ако ме прашуваш мене ,АТI ти беше подобар избор,а со време ке видиш и зошто.

Offline goran_elektro

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 205
Да имаше ати ама ДДР5 и незнам дали ке можесе на мојот компијутер не бесе разлика во цените :)

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Па нели половна ја зеде???? Кој продава половни со DDR V ???? Ако си платил половна толку скапо ( во кутија била!?) и само еден месец вртена,сега смени си и половно напојување од 500W реални,за да бидеш сигурен дека твоето нема да се стопи.И отиде *во јабана * со парите.Ама ,ако велиш дека  ти е(не тие ) за игри... треба да се жртвува нешто ;D ;D