Author Topic: Ми треба позадинско светло(неонка) за лцд монитор samsung syncmaster 920nw  (Read 759 times)

Offline gerce

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 164
  • Gender: Male
Значи доколку некој знае каде може да најдам позадинско светло мислам дека е неонка  да ме извести или пак ако има некој расипан лцд да ми понуди,доколку е samsung syncmaster 920nw.

Offline Goce

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 366
  • Gender: Male
Имаш во Алфа Бт Логин си мислам дека во Алфа ти се најевтини

Offline gerce

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 164
  • Gender: Male
Во логинг  немаат за 19 " монитор да не знае некој каде може на друго место во скопје да се најде??

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Ти пишал Goce, побарај во BT, карши олимписк базен. И таму продаваат, имам видено ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline gerce

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 164
  • Gender: Male
Имаат и во логинг и во aswo но само за 15" и 17".Им пишав на алфа ги нема да вратат.Ако не ке мора некако од ebay  да порачам. ;D

Offline Goce

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 366
  • Gender: Male
Има една продавничка во Горче BDS електроник и они продаваат неонки само треба да провериш дали имаат

Code: [Select]
http://www.bdselectronic.com.mk/

Offline gerce

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 164
  • Gender: Male
Ахам ја знам често порачувам делови од таму ама не сум знаел дека имаат и такви работи.Ти благодарам за информацијата  :)