Author Topic: Ми треба помош - компјутерот не сака да се вклучи  (Read 2600 times)

Offline at.koce

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 501
  • Gender: Male
ej at.koce тргна мониторот со то каблето ???
Не, не ни побарав такво кабелче, уште вчера ја демолирав плочата, и извадив ладилници и уште некои корисни работи...
Quote
Второ,како што гледам (поправи ме) плочата тие е ЕЦС
Батка стварно не знам што значи ЕЦС, ама како и да е ке ги имам вашите совети на ум за понатака  :)
Фала ви на сите  :)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Quote
Второ,како што гледам (поправи ме) плочата тие е ЕЦС
Батка стварно не знам што значи ЕЦС, ама како и да е ке ги имам вашите совети на ум за понатака  :)
Фала ви на сите  :)

Значи дека производителот на плочата е ECS ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline at.koce

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 501
  • Gender: Male
Не пишува што парка е.. уште поодамна барав на нет перформанси за матичната, ама не најдов од причина што на матичната не пишува производител. Заборавиле дечките да се потпишат  ;D

Offline Steff_Maja

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 232
  • Gender: Male
    • FaceBook
Quote
Не пишува што парка е.. уште поодамна барав на нет перформанси за матичната, ама не најдов од причина што на матичната не пишува производител. Заборавиле дечките да се потпишат

ECS е производителот. Тоа е марката на матичната. Исто како што се ASUS, ASRock, Gigabyte, така е и ECS.
MB: ASUS Sabertooth P67 CPU: Intel Core i7 2600K 4.5 Ghz CPU Cooler: Cooler Master Nepton 240M RAM: 16 GB Kingston Hyper X Blue 1600 Mhz SSD: Samsung 830 128GB HDD: Samsung SpinPoint F3 1TB + WD Caviar Blue 1TB + Seagate 2TB VGA: ASUS GTX 770 DC II PSU: Cooler Master Silent PRO M2 1000W Case: HAF 932 (Advanced) + NZXT Sentry 2 Monitor: Samsung SyncMaster SA350 23" Full HD Led Optical: Optiarc DVD-RW Keyboard & Mouse: Logitech MK260 Speakers: Logitech Z680

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
имам една матична од 2-ка мислам низ дома ако сакаш да ти ја дадам може да пробаш со неа

Offline at.koce

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 501
  • Gender: Male

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
до последно работеше.

Offline at.koce

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 501
  • Gender: Male
Ке те контактирам преку ПМ

Offline ZareBt

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 441
  • Gender: Male
Мислам дека стара е темата.. Ама прашањето ми е за ова тема, да не отворам нова  ;D
кога го пуштам пк 2 пати слушам кај шо бипка. А кога ми е во стенд-бај мод, па потоа кога ќе го уклучам НЕКОГАШ дури и по 3-4 пати се слуша бипкање. ова не е секогаш, ама се случува. Да не е некој проблем?
Најдобра струка--> ЕЛЕКТРО!

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Треба да се испита, можно е да има некој проблем кој (сега за сега барем) се манифестира преку повеќекратно бипкање.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Pance24

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 101
Исчисти му ги рам мемориите кај лежиштето и друг пат наведувај подетално што компјутер е.