Author Topic: Зачувување на објекти од радиотехничкото минато  (Read 1547 times)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
МТВ и Радиото одвреме навреме продаваат (лицитација) таква фурда,само треба некој од внатре да те извести кога е продажбата.Секако највредните работи остануваат меѓу нив.. :)

blagodaram imam 1000 lp dojdi so nesto specijalno nemam Nagra,Uheri imam 4

Имам човек во МТВ што од време на време ме известува ако нешто фрлаат или иде на лицитација, мада ми се нема јавено последниве половина година, или така нешто, така да изгледа сега за сега се е во застој (имаат административни проблеми, за да смееш шкорче да фрлиш надвор од МТВ треба да напавиш налог за барање, барем ако мора официјално да се знае дека нешто е фрлено или се дава на лицитација, за опрема што излегла од таму а што не била на список на фрлена/лицитирана опрема не сакам ни да зборувам :S). Како и да е, ако случајно ми се јави човеков и има лицитација/фрлање на стари уреди, ќе ве исконтактирам преку PM ;), и јас сакам еден NAGRA ленташ да си земам ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Последна информација : НАГРА нема ни за лек,сите биле одамна фрлени на отпад! :D :D ;)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Последна информација : НАГРА нема ни за лек,сите биле одамна фрлени на отпад! :D :D ;)

Знаќи можеме слободно да сезбогуваме со NAGRA ленташите :S. Штета :S. Што се не би дал да имам еден :(.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Се измангупија и тие ,па користат ПК и Саунд форге  ;D ;D ;D

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Се измангупија и тие ,па користат ПК и Саунд форге  ;D ;D ;D

Знам, ама со onboard аудио картици :S, нема поента :S.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Се измангупија и тие ,па користат ПК и Саунд форге  ;D ;D ;D

Знам, ама со onboard аудио картици :S, нема поента :S.

па и тоа е финтата, да нема поента тоа што го прават....
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
Nagra nikogas ne se frla tie lazat
Z33MK

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Nagra nikogas ne se frla tie lazat

Така може јас и ти да мислиме, на повеќето вработени таму баш им је гајле дали е NAGRA или дали е PC тоа на кое пуштаат/снимаат аудио записи, битно е да тече програмата... жално ама така е, бев таму на пракса 4 или 5 месеци, знам како одат работите... :S
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
i jas sum bil tamu imav nekoja sorabotka so televizijata ,sum ucestvuval vo satelitska so 13minutno intervju, a moj dokumentaren odese 45 minuti 1989,vnatre e katastrofa
Z33MK