Author Topic: Мојата/Вашата работилница  (Read 83501 times)

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
Мојата/Вашата работилница
« Opened on 01.10.2010, Friday, 14:28:42 (Edited 01.11.2011, Tuesday, 21:45:40) »
Еве ја отворив оваа тема за да ви ја прикажам мојата работилница(новиот дел) сега е при суредување стариот дел па кога ќе суредам ќе ви го прикажам и другиот дел од мојата работилница!!Во нејзе има се поточно во стариот дел каде ми се наоѓаат и фиоките со отпорници..Како што може да се види имам еден мал ТВ па тој го користам како осцилоскоп! ;) ;D
ПС.На сликите не ми е старото дупло напојување!На сервис е!






Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Мене ми е страв да ја слиикам, после сигурно ќе се најде некој екпсерт за нуклеарни експлозии кој ќе негира дека атомската бомба на паданла во Нагасаки туку кај мене во работилница ;D.

Инаку супер ти е средена работилницата, мала ама одлично изгледа ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
Не е мала!Има два дела :P

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Мојата е цела соба, шпајзот од станот :S, нема прозочиња. Како и да е, тотално несредена е, тек пред некое време фатив да ја средувам и уште сум во процес на средување, така да кога ќе биде готова ќе има и слики и се, ама додека на направам сталажи, нема шанси, се е расфрлано лево десно :S.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Бреее чоек кажи кај го ископа 50000 инчниот дисплеј :D.Да се вратам на темава.И јас сакав да отворам една ваква тема за да поставиме слики од нашите работилници,ама па јок неам апарат да ја сликнам мојата работилница која 80% од времето е крш ;D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
е ако де мојата е подрум!А сталажите од каде ќе ги најдеш??Дека јас барав во Хубо има како за во продавници оние што се вадат и каде сакаш ги местиш,па се изнервирав и си земав од пазар оние држачи,земав даски од старата кујна и си направив убави сталаци за на ѕид! ;) ;D

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
И јас сакав да отворам една ваква тема за да поставиме слики од нашите работилници,ама па јок неам апарат да ја сликнам мојата работилница која 80% од времето е крш ;D

Па затоа не сакав мојата да ја сликам, страв ќе ве фати, од памет ќе се извадите, како после бурна ноќ со некоја девојка и ја гледате сабајле до вас истата таа девојка со рашмљана шминка и рипнувате од кревет вџашени (можебу дури и да вриснете ;D) и си викате „ова не е истата девојка...“ ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
екранот(мониторот) го имав од тој компјутер што е на сликата!
Најдов едни сталаци но 150 евра!! :o :o :o

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Бреее чоек кажи кај го ископа 50000 инчниот дисплеј :D.

екранот(мониторот) го имав од тој компјутер што е на сликата!

Мислам дека Malecko мислеше на LED дисплејот ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
а за тој дисплеј...ги имам насекаде инаку тој е од ЛЦ метарот таму под мониторот беше од каса!!

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
За овој дисплеј зборам! ;D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
Аааа тие ми се од Логинг!Ќе правам една голема штоперица,тајмер и часовник и нив ќе ги искористам,инаку мој дизајн ќе биде сам ќе пишувам програм и сите шеми ќе ги поставам на форумов! ;D ;)

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
И која цена се CC и CA? :D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
тие се 380 денари со заедничка анода! ;) :D

Offline MarkoMK

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1001
  • Gender: Male
Еве ја отворив оваа тема за да ви ја прикажам мојата работилница(новиот дел) сега е при суредување стариот дел па кога ќе суредам ќе ви го прикажам и другиот дел од мојата работилница!!Во нејзе има се поточно во стариот дел каде ми се наоѓаат и фиоките со отпорници..Како што може да се види имам еден мал ТВ па тој го користам како осцилоскоп! ;) ;D
ПС.На сликите не ми е старото дупло напојување!На сервис е!

Браво за темава ! Баш ме интересираше како си ги организирате работилниците. (да украдам нешто и јас  :D :D)

Инаку мојата е на таван, ама сега како и Гига, не баш во состојба за сликање... Малце да ја подсредам па ќе ја сликам..

ПС. Како го користиш ТВ како осцилоскоп?

Споено мислење: 01.10.2010, Friday, 17:38:01
Заборавив, +  РЕП за темава (и за работилницата)
Life is too short to remove USB safely ..