Author Topic: Појачувач 15 вати со делови што секој ги има  (Read 3982 times)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Стварно, алал му вера на малиот, кога ќе има интернет дома (здравје боже), кажи му да се зачлени на форумов, барем од мене ќе има неограничена поддршка ;) (во рамките на моето знаење и познавање се разбира ;)).

Јас барем знам колку е тешко да се расте без еден родител... sorry за off-topic.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Не е тоа офф топик... На таквите деца треба да им се помогне,за да станат свои луѓе.Најдобро знам како тоа дете расте,а неговиот интерес нема да остане без одек.Ке чуете и на Форумов за него! Верувам дека ке ги прифаќа советите од мене и ке заврши прво училиште,а за електрониката нека оди напоредно со  годините.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Не е тоа офф топик... На таквите деца треба да им се помогне,за да станат свои луѓе.Најдобро знам како тоа дете расте,а неговиот интерес нема да остане без одек.Ке чуете и на Форумов за него! Верувам дека ке ги прифаќа советите од мене и ке заврши прво училиште,а за електрониката нека оди напоредно со  годините.

Баш така, се сложувам, треба да им се помогне на тие деца, но како што рече, прво училиште, после електроника, за електрониката (или било кое друго хоби) секогаш ќе се најде време (ако навистина сакаш ;)).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Jove

  • Guest
среќен нека му е роденденот на малиот Иван  ;D

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Ајде и од мене нека му е среќен и честит 12-иот роденден на Иван ! ! ! ;) :D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3185
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Среќен нека му е роденденот на Иван и да реди многу успеси во иднина :)
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Среќен роденден Иван па да направиш појачало 600 вати  :D :D :D

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Среќен роденден Иван па да направиш појачало 600 вати  :D :D :D
Ма какво од 600 вати,треба тоа од 25000 ВАТИ ! ;D :o
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Jove

  • Guest
Среќен роденден Иван па да направиш појачало 600 вати  :D :D :D
Ма какво од 600 вати,треба тоа од 25000 ВАТИ ! ;D :o
да ама во блиина ако има трафостаница од евн па со бакарни цевки да носи инстаслација :D :D ;D

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Јас се викам Иван и сум Ви благодарен за честитките.Чичко Бубе ми даде да Ви пишам.Тој е добар многу и ми поклони компјутер за роденден.Фала му,сега ветувам дека со учењето ке оди напоредно и електрониката.

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3185
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Супер, сега чим имаш компјутер ќе може да се дружиме почесто... :)
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Јас се викам Иван и сум Ви благодарен за честитките.Чичко Бубе ми даде да Ви пишам.Тој е добар многу и ми поклони компјутер за роденден.Фала му,сега ветувам дека со учењето ке оди напоредно и електрониката.

Ајде со среќа да си го користиш комјутерот ;). Па почето да ни пишуваш и да се дружиме ;). И твој account да си направиш, да не мораш да пишуваш од тој на чичко Бубе ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Ај пред се честит роденден, не успеав да ти честитам по рано дека „малку“ сум презафатен последно време, после со среќа да си го користиш ПЦ-то
убаво да те служи и да ти помогни при „навлегувањето “ во водите на електрониката :)
и слушај го чичко Бубе многу ќе научиш околу електрониката, ама немој да го заоставаш ни школото пошто ќе ти треба !
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Абе,полека со акаунти,треба да се заслужи тоа ;) А,сега за сега ,ке биде без интернет,додека да видиме како напредува со школото.После ке ставиме една WI FI картица и ке го вклучиме на нашиот рутер,бидејки ни е комшиче ;D

Jove

  • Guest
Абе,полека со акаунти,треба да се заслужи тоа ;) А,сега за сега ,ке биде без интернет,додека да видиме како напредува со школото.После ке ставиме една WI FI картица и ке го вклучиме на нашиот рутер,бидејки ни е комшиче ;D
во правво си батка за компјуттерот да се покази прво со у4ење после интернети и триста 4уда акаунти јас тао го сватив сега кога пред 6 години го купив првиот компјутер и попустив со сколо и сега се колебам за тоа :'( :'( :'(