Author Topic: Шема за ТА печка  (Read 944 times)

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4079
  • Gender: Male
Шема за ТА печка
« Opened on 22.11.2021, Monday, 17:46:45 (Edited 23.11.2021, Tuesday, 01:44:56) »
Имам потреба да составам ТА печка слобода, 6kw, па ако знае некој како се ѕидаат циглите да каже. Фала.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Шема за ТА печка
« Reply #1 on 23.11.2021, Tuesday, 01:49:45 »










Последниов клип мислам дека најмногу ќе ти користи ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4079
  • Gender: Male
Re: Шема за ТА печка
« Reply #2 on 23.11.2021, Tuesday, 01:59:26 »
Стриктно за слобода ми треба, ги нема тие ждлебовите за греачи, сите цигли се исти и некако не ми фаќа око да ја вратам како што била, а за струјата манње битно, по 2 греачи на фаза би трбало да е ок, пошто се по 1kw, 220в.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Шема за ТА печка
« Reply #3 on 23.11.2021, Tuesday, 17:55:03 »
Па дај сликај ако не... можеби има некои дистанцери меѓу циглите наместо жлебови. Намести неколку во висина, види дали има фазла, ако има, значи дека дистанцери треба да стојат меѓу циглите на местата каде што треба да поминуваат греачите ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline MKD-Boy

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 226
Re: Шема за ТА печка
« Reply #4 on 24.11.2021, Wednesday, 13:58:14 »

Видеово ми помогна мене ептен.

Се надевам дека ке ти биде од корист.

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4079
  • Gender: Male
Re: Шема за ТА печка
« Reply #5 on 24.11.2021, Wednesday, 18:09:47 »
Многу комбинации има ако одиш по пат на проба, нема ждлебови, све е рамно :) може ова видепво од ЦЕР ќе поможи.

Offline MKD-Boy

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 226
Re: Шема за ТА печка
« Reply #6 on 24.11.2021, Wednesday, 19:29:02 (Edited 25.11.2021, Thursday, 08:49:28) »
Мене ми помогна, успеав да доставам, термо печка слобода!
П.с многу комплицирани се од слобода чачак, пробав 300 комбинации, и ми остануваше по некоја цигла одфазла ;D
Ама гледајќи го видеото успеав да ги наредам, за едно 1000че :)