Author Topic: Барам прогамер за овој чип SST39VF040, не сум електроничар, please help :)  (Read 660 times)

Offline darkodarko

  • Нов член
  • *
  • Posts: 2
Барам прогамер за овој чип SST39VF040, не сум електроничар, please help :)
« Opened on 22.04.2021, Thursday, 11:48:31 (Edited 22.04.2021, Thursday, 22:20:09) »
Поздрав до сите! Се работи за гитарски процесор со чип SST39VF040. По форуми за тој процесор најдов дека се укочува цел процесор поради фабричка грешка, ако промениш еден конкретен сетинг, како во мојот случај исто, и сега цел процесор е укочен и треба да се смени само тој чип. Финтата е што никаде го нема со инсталиран firmware, нели празни ги продаваат чиповите а јас не се разбирам како да го инсталирам firmwareot. Дали некој знае како да ми помогне да си го вратам гитарскиот процесор во употреба (TC electronics Nova System). Ви благодарам многу, голем поздрав, Дарко

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3184
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Го има во листата на поддржани чипови на TL866II Plus програматорот, а него колку што памтам би требало да го имаат некои од членовите, почекај можда ќе се јават.
Code: [Select]
http://www.autoelectric.cn/MiniPro/TL866II_List.txt
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline darkodarko

  • Нов член
  • *
  • Posts: 2
Ви благодарам, инаку не сум електроничар, така да многу малку, лаички знам, се снаоѓам за проблеми со уредиве на сите начини :)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Јас го имам програматорот, ако го нарачаш, ќе ти го испрограмирам ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."