Author Topic: Осцилатор DB 88-108Mhz  (Read 5550 times)

Offline dimce

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 256
 • Gender: Male
Осцилатор DB 88-108Mhz
« Opened on 30.05.2017, Tuesday, 21:10:31 (Edited 30.05.2017, Tuesday, 21:15:34) »
Успејав да го издвојам предавателот од VCO контролата и сега ке го правам да видам како ке работи

Offline nsu

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1306
Одг: Осцилатор DB 88-108Mhz
« Reply #1 on 08.06.2017, Thursday, 23:22:51 »
Димче ми остана во мислите како напредува проектот има ли се време ;)
Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш

Offline RadioLjubitel

 • Нов член
 • *
 • Posts: 19
  • Македонски форум за електроника
Re: Осцилатор DB 88-108Mhz
« Reply #2 on 26.11.2018, Monday, 16:07:16 »
Диме, ако не ти е тешко пак да ги објавиш сликите.

Offline Dime

 • Нов член
 • *
 • Posts: 2
Re: Осцилатор DB 88-108Mhz
« Reply #3 on 22.05.2022, Sunday, 21:03:44 »
Одамна се немам логирано еве сега повторно се логирам  под нов ник. Од предавателот е издвоен само осцилаторот и тој е надграден на местото на RDVV PLL и работи.

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6339
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Осцилатор DB 88-108Mhz
« Reply #4 on 22.05.2022, Sunday, 22:49:53 »
Одамна се немам логирано еве сега повторно се логирам  под нов ник. Од предавателот е издвоен само осцилаторот и тој е надграден на местото на RDVV PLL и работи.


Осцилатор од DB и засилувачите од RDVV ?
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Dime

 • Нов член
 • *
 • Posts: 2
Re: Осцилатор DB 88-108Mhz
« Reply #5 on 23.05.2022, Monday, 00:01:21 »
Да точно така VCO и засилувачите од RDVV осцилатор од DB