Author Topic: Случајни муабети  (Read 828196 times)

Offline ZareBt

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 441
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #4695 on 26.02.2013, Tuesday, 01:05:21 »
шо пари одат 2слојните плочки, колку е  исплатливо да се користат?!
сеа нормално дава многу добар финиш, за око се полични (од моја гледна точка), и како се за работа?!
поз
Најдобра струка--> ЕЛЕКТРО!

Offline ddd

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 276
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #4696 on 26.02.2013, Tuesday, 22:15:58 »
На компјутерот Vcore напонот ми е слаб 1,5 волти..........Некој совет............
Дарко

Offline JovanOH

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 203
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #4697 on 26.02.2013, Tuesday, 22:51:30 »
Колеги ќе може да мипомогнете да најдам шема за радио за во автомобил KENWOOD KRC-377R. Барав но најдов само проспект за радиото, а шема не.

Offline Zan

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 883
Re: Случајни муабети
« Reply #4698 on 26.02.2013, Tuesday, 23:18:39 (Edited 26.02.2013, Tuesday, 23:22:14) »
Code: [Select]
http://www.datafilehost.com/download-9cf309b3.html
Споено мислење: 26.02.2013, Tuesday, 23:22:14
На компјутерот Vcore напонот ми е слаб 1,5 волти..........Некој совет............

Кој процесор го имаш, и колкав треба да биде напонот?
Жан

Offline ddd

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 276
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #4699 on 27.02.2013, Wednesday, 00:21:49 »
Имам некој програм PC Alert 4 и пишува дека напонот треба да се движи од 1,2-2,5 волти,јас имам 1,5 волти и ми покажува некоја црта минимум..............Инаку MSI е плочата со Интел Целерон 2,4 процесор е и не е баш нова.........
Дарко

Offline Zan

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 883
Re: Случајни муабети
« Reply #4700 on 27.02.2013, Wednesday, 00:29:29 »
За твојот процесор, толку треба да биде напонот, не менувај ништо  :)
Жан

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Re: Случајни муабети
« Reply #4701 on 27.02.2013, Wednesday, 00:31:38 »
Таквите програми се жива глупост.Ако сакаш да го тестирашCPU-то.меморијата,хардот па и матичната плоча,има многу пософицитарни и подобри програми.Не се поведувајте по се што ке чуете и најдете на .net

Offline ddd

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 276
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #4702 on 27.02.2013, Wednesday, 00:36:46 »
Оваа беше со исталационото ЦД.Кажи која програма е добра за тест???
Дарко

Offline Zan

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 883
Re: Случајни муабети
« Reply #4703 on 27.02.2013, Wednesday, 00:37:56 »
Ако ти работи компјутерот, не го поправај  ;D
Жан

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Случајни муабети
« Reply #4704 on 27.02.2013, Wednesday, 05:46:39 »
Колеги ќе може да мипомогнете да најдам шема за радио за во автомобил KENWOOD KRC-377R. Барав но најдов само проспект за радиото, а шема не.

Имам некој програм PC Alert 4 и пишува дека напонот треба да се движи од 1,2-2,5 волти,јас имам 1,5 волти и ми покажува некоја црта минимум..............Инаку MSI е плочата со Интел Целерон 2,4 процесор е и не е баш нова.........

Еј, еј... што е ова? Темата се вика Случајни муабети, не Побарувања... и се наоѓа во секција во која е нагласено „Се она што е надвор од областа електроника“. Отворете си теми во адекватните подсекции.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Re: Случајни муабети
« Reply #4705 on 16.03.2013, Saturday, 20:50:31 »
да ви се фалам и тука, 1во место на робомак земавме :)
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline ShAdOw

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 879
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #4706 on 16.03.2013, Saturday, 21:00:09 »
Честито Bojan :).

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3185
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Re: Случајни муабети
« Reply #4707 on 16.03.2013, Saturday, 21:04:44 »
Ај честито ;D, па пофали се со што и како фати прво место, стави некоја сликичка... ;)
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Re: Случајни муабети
« Reply #4708 on 16.03.2013, Saturday, 23:54:29 »
Хаха, на овие нашите од факултет пред да заминта им викаа дека не е натпревар и дека нема да има награди туку дека се иде само како на курс, дека ќе научат нешто ќе сработаат и толку, што не е ни погрешно, се надевам дека научија нешто, само тој делот со наградите и натпреварот некако не им го кажаа
друга работа е што онака една недела порано им кажаа дека треба и дека сакаат тим да пратат, па за една недела ништо не се прави бе :P
и после Бојан ќе ме праша оти не сум одел, шо мајка барам бе, ништо не е организирано, 1 недела пред тоа ти вика е ако ти се оди да се спремиш, што да се спремам за 1 недела, и ај да одам јас ќе научам, после јас она што ќе го научам освем приватно не можам да го искористам нигде, ќе остане само за мене, овие на факултет онака, викаат ако има пари ќе идиме инаку не (?!)


ВО секој случај, честито Бојан, иако за вас беше очекувано дека ќе фатите нешто, сепак сте во делот на организатори :P
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Re: Случајни муабети
« Reply #4709 on 17.03.2013, Sunday, 03:02:46 »
за награда ке имаш 2 реда во CV :) и ние нај фер си тепавме, немаше комисија кај нас и такви работи, со колички се тркавме и тие што беа нај спорите се буткаа на страна и кое остане последно тоа тепа, и нашето остана :) а за слики и такви работи ке има утре, ама на fb... :)
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)