Author Topic: Случајни муабети  (Read 828442 times)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Случајни муабети
« Reply #4170 on 11.04.2012, Wednesday, 13:44:44 »
ne ne ne gresno me svati, od so e awesome trakata da ti pukne glava :)

p.s. od tel sum

Аааааа, аха, добро е, се свативме ;). Инаку, да, стилот на дечкото (повеќе е чичко сега, ама ајде ;D) треба малку време за да „влезе под кожа“ ;). Албумот му е ремек дело, ама по 10-то слушање сваќаш колку е добар ;), што е и нормално со навистина добрата музика ;) (ако се „лепи на уво“ од прво слушање, тоа е „тралалајка“, барем според мене, нема некоја вистинска уметничка вредност во таа музика, иако морам да признаам дека поголемиот дел од музиката што ја имам чуено баш од прв пат ми се има „залепено на уво“, но ова е најчеста ситуација, ретко се наоѓаат вистински ремек дела ;)).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Случајни муабети
« Reply #4171 on 11.04.2012, Wednesday, 22:16:35 »
Добро, што рековме: Нема да има прашања за компјутери/електроника тука !!!
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Случајни муабети
« Reply #4172 on 13.04.2012, Friday, 11:44:20 »
Повеке не вреди да закачуваш слики на pic.mk, оти редовно паѓа тој сајт и често ги мешаат или бришат сликите. Снајдете се за друг сајт, ама не закачувајте слики на форумов во атачмент (освен за испробани и вредни шеми) бидејки ке ги бришеме!
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Случајни муабети
« Reply #4173 on 13.04.2012, Friday, 14:13:45 »
Денес е најтешкиот ден во Христијанството. Браќа Верници, денес не јадете ни масло за готвење.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Re: Случајни муабети
« Reply #4174 on 13.04.2012, Friday, 15:15:25 »
ја и вчера без зејтин јадев само...умрев за јадење :S
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Случајни муабети
« Reply #4175 on 13.04.2012, Friday, 15:32:27 »
Епа ке се издржи ајде, нема уште многу во Велигден :) Иначе во право си бил, подобро е од велики четврток да се почне без масло одколку од петок.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Cobe

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 245
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #4176 on 13.04.2012, Friday, 18:18:12 »
Иначе без зејтин се пости од четврток ( Велики Четврток , Велики Петок и Велики Сабота )

Иначе игра некој WoW од тука ?
Биди упорен , се ќе си дојде во свое време!

Offline triology

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 161
Re: Случајни муабети
« Reply #4177 on 13.04.2012, Friday, 18:29:04 »
моментално се уклучувам на ЛОЛ една партија да удрам :)

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Re: Случајни муабети
« Reply #4178 on 13.04.2012, Friday, 18:32:50 »
моментално се уклучувам на ЛОЛ една партија да удрам :)

на кој сервер си??? како си потпишан? кој левел?
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline triology

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 161
Re: Случајни муабети
« Reply #4179 on 13.04.2012, Friday, 19:08:28 »
Па искрено немам појма на кој сервер сум,знам дека е европски,а левел 18-ти Nick name - Triologyy :)))

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Re: Случајни муабети
« Reply #4180 on 13.04.2012, Friday, 19:58:44 »
те аднав, ке ми го познаеш името :)
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Случајни муабети
« Reply #4181 on 13.04.2012, Friday, 20:13:49 »
Иначе без зејтин се пости од четврток ( Велики Четврток , Велики Петок и Велики Сабота )

Па Велики Петок е нај строго, за без масло за јадење. Ама ако можеш и Четврток и Сабота уште подобро. Ако се може една недела пред велигден да се издржи без мрска храна а Петок и без масло, е добро. По правило се пости 40 дена. Но секоја чест на тие што постат 40 дена.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3185
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Re: Случајни муабети
« Reply #4182 on 13.04.2012, Friday, 20:52:41 »
Изгубена е суштината на постот, побитно треба да е воздржување од лоши мисли и дела, од тоа дали ќе јадеш зејтин или не... ;)
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Re: Случајни муабети
« Reply #4183 on 13.04.2012, Friday, 22:25:08 »
А,за верниците ке воведеме и пост-забрана за играње игри,фб,жешки страници за време на постот.Одговара ли? Само салата и краставица ,со домати јадам денес.Со малку сол.