Author Topic: Случајни муабети  (Read 828398 times)

stefanjanevski

  • Guest
Re: Случајни муабети
« Reply #3405 on 12.01.2012, Thursday, 15:52:52 »
Монтажа. Наредил 3 ЛЕД на 2 жички, и секоја поединечно ја пали и гаси.... ма немој. Ако ова е можно нека објасни некој како работи :D

Не е возможно, монтажа, многу е лесно ова да се направи во After Effects.

Ја играл некој Rage од ID? Сега баш ја симнав (18GB ј*боте ;D, плус update 1GB ;D). И си викам, ај првод а прашам, да не случајно ја играл некој ;). Да каже дали е добра или не ;).

А да, и има некој да ми позајми GeForce 9800 ;D? Хахахахахахаха ;D ;D ;D (шала).

Јас ја имав таа игра, стварно премногу зафаќа, а да бидеме реални и не е нешто баш најдобра. А за графичка нека се понуди некој, мене ми треба :)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Случајни муабети
« Reply #3406 on 12.01.2012, Thursday, 16:07:16 »
Јас ја имав таа игра, стварно премногу зафаќа, а да бидеме реални и не е нешто баш најдобра. А за графичка нека се понуди некој, мене ми треба :)

Се зезав за графичката ;D. Ќе најдам некој hack кој овозможува да се игра и на послаба графичка ;). Мора да има ;). Немам некоја антикварница, имам GeForce 7200 GS со 256MB DDR2 RAM, клокната е, така да, супер си вози ;).

Фала за „рецензијата“ ;). До сега не сум сретнал игра од ID која не ми се допаѓала, така да, ако не ми се допаѓа, прва ќе биде до сега ;D. Всушност, само игри од ID веќе следам, ништо друго не ме интересира ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #3407 on 12.01.2012, Thursday, 16:16:40 »
Колега да ти ја позајмам мојава Ge Force 9600 GT  ;D :D Се зезам  :D ;D
Колеги можеби малце не сум во тек со игриве ... Што се игра во последно време ? Дај кажете да симнам некоја добра , јака игрица , компјутеров нема гајле .  :D Нетов на Телеком сега е неограничен до Фебруари па кажувајте некоја добра игра ама целосна да не е демо  :P  :)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Случајни муабети
« Reply #3408 on 12.01.2012, Thursday, 16:23:16 »
Колега да ти ја позајмам мојава Ge Force 9600 GT  ;D :D Се зезам  :D ;D

Не ми врши работа, пишува, minimum requirements GeForce 9800 GT ;D. Плус, се зезав, ќе најдам начин да ја играм и со оваа мојава, мора да има, немаат сите јаки графички ;). Мора да има некоја hack до сега, а и да нема, ќе почекам, ќе ја снимам на DVD-иња дур не излезе некој hack ;D.

Колеги можеби малце не сум во тек со игриве ... Што се игра во последно време ? Дај кажете да симнам некоја добра , јака игрица , компјутеров нема гајле .  :D Нетов на Телеком сега е неограничен до Фебруари па кажувајте некоја добра игра ама целосна да не е демо  :P  :)

Јас за ова не знам ;D. Како што реков, само игри од ID следам моментално ;). Ама ми ја спомнуваа една, не ми текнува сега како се викаше, ама многу реални експлозии имаше на играта и површината на водата беше многу реална ;). Лелееееее, не ми текнува како се викаше... можеше да одбереш да бидеш невидлив... логото и позадината на играта беа направени како од саќе на пчели ;D. Не знам како на друг начин да го опишам ;D. Исто така и оклопот на играчот кој му овозможува да биде невидлив беше направен од материјал како саќе од пчели ;). FPS е играта (само такви и играм, затоа и ми текна на неа, а инаку, стратегии, сигурно преку 100 до сега ми покажале, нитуедна не ми се допаѓала ;D, па мисли, па ова па она... не е тоа за мене ;D, дај нешто да пукам ;D).

Ај, ако му текне на некој, нека пише која е ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

stefanjanevski

  • Guest
Re: Случајни муабети
« Reply #3409 on 12.01.2012, Thursday, 16:26:06 »
Колега да ти ја позајмам мојава Ge Force 9600 GT  ;D :D Се зезам  :D ;D
Колеги можеби малце не сум во тек со игриве ... Што се игра во последно време ? Дај кажете да симнам некоја добра , јака игрица , компјутеров нема гајле .  :D Нетов на Телеком сега е неограничен до Фебруари па кажувајте некоја добра игра ама целосна да не е демо  :P  :)

Од поновите Call od Duty Modern Warfare 3 (многу јака игра), после тука ти е Medal of Honot, F.E.A.R. 3, Crysis 2, Need For Speed - The Run и некои други, овие се тие јас што сум ги играл :)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Случајни муабети
« Reply #3410 on 12.01.2012, Thursday, 16:33:08 »
Од поновите Call od Duty Modern Warfare 3 (многу јака игра), после тука ти е Medal of Honot, F.E.A.R. 3, Crysis 2, Need For Speed - The Run и некои други, овие се тие јас што сум ги играл :)

Е, оваа беше таа што ја објаснував, само што не знаев дека има и двојка ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

stefanjanevski

  • Guest
Re: Случајни муабети
« Reply #3411 on 12.01.2012, Thursday, 16:45:13 »
Не е лоша игра, многу ми се допадна зашто има многу пукање, ама кратка е, сите овие игри сум ги свртел уште првиот ден кога биле поставени за симнување :)

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #3412 on 12.01.2012, Thursday, 17:07:54 »
А Call of Duty 7 колку зафаќа?Ја играв кај еден другар ептен е добра.

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #3413 on 12.01.2012, Thursday, 17:13:04 »
А Call of Duty 7 колку зафаќа?Ја играв кај еден другар ептен е добра.
Aко збориш за МW3,мислам дека зафаќа над 15GB :D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline Cobe

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 245
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #3414 on 12.01.2012, Thursday, 18:43:45 »
Видете го роботов :) И што микроконтролер е ова ??


Line Follower 2- Fastest and Cheapest Robot from Indonesia
Биди упорен , се ќе си дојде во свое време!

stefanjanevski

  • Guest
Re: Случајни муабети
« Reply #3415 on 12.01.2012, Thursday, 18:55:14 »
А Call of Duty 7 колку зафаќа?Ја играв кај еден другар ептен е добра.
Aко збориш за МW3,мислам дека зафаќа над 15GB :D

Многу зафаќа, а е и премногу кратка, јас ја свртев за 6 саати игра, откако ја симнав додека не ја сфртев не станав од компјутерот. А за добра добра е, реално е пукањето, многу реална игра за разлика од другите FPS игри :)

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Re: Случајни муабети
« Reply #3416 on 12.01.2012, Thursday, 19:10:11 (Edited 12.01.2012, Thursday, 19:12:00) »
Видете го роботов :) И што микроконтролер е ова ??


атмел е некој како што го видов...и не е којзнае колку сложено па да мора толку моќен микро контролер да се користи...

Споено мислење: 12.01.2012, Thursday, 19:12:00
А Call of Duty 7 колку зафаќа?Ја играв кај еден другар ептен е добра.
Aко збориш за МW3,мислам дека зафаќа над 15GB :D

Многу зафаќа, а е и премногу кратка, јас ја свртев за 6 саати игра, откако ја симнав додека не ја сфртев не станав од компјутерот. А за добра добра е, реално е пукањето, многу реална игра за разлика од другите FPS игри :)

на која тежина ја играше?? ако е на најлесно јас за 2 саати ке ти ја свртам со пиштол...оди на најтешко сврти ја за 6 саати...и ги имаш поминато тоа сценаријата што се за мисии само да си одбираш??? не во кампањата што се...
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

stefanjanevski

  • Guest
Re: Случајни муабети
« Reply #3417 on 12.01.2012, Thursday, 20:14:55 »
Видете го роботов :) И што микроконтролер е ова ??


атмел е некој како што го видов...и не е којзнае колку сложено па да мора толку моќен микро контролер да се користи...

Споено мислење: 12.01.2012, Thursday, 19:12:00
А Call of Duty 7 колку зафаќа?Ја играв кај еден другар ептен е добра.
Aко збориш за МW3,мислам дека зафаќа над 15GB :D

Многу зафаќа, а е и премногу кратка, јас ја свртев за 6 саати игра, откако ја симнав додека не ја сфртев не станав од компјутерот. А за добра добра е, реално е пукањето, многу реална игра за разлика од другите FPS игри :)

на која тежина ја играше?? ако е на најлесно јас за 2 саати ке ти ја свртам со пиштол...оди на најтешко сврти ја за 6 саати...и ги имаш поминато тоа сценаријата што се за мисии само да си одбираш??? не во кампањата што се...

Јас ја играм во кампања тоа што е, и не ја играв на најлесно си ја играв на нормално. На хард за 6 дена нема да ја свртиш, со две пукања си готов, баш сега ќе ја инсталирам и ќе видам за колку време ќе ја свртам на хард, па ќе пишам :)

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Re: Случајни муабети
« Reply #3418 on 12.01.2012, Thursday, 22:35:03 »
8-9 саати gameplay на хард...ти си имаш работа со профи човек за COD :) ама сега малце сум подзаборавил дека одамна немам играно...дека бев многу добар (озбилен сум) ме банираа на скоро секој сервер :)
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

stefanjanevski

  • Guest
Re: Случајни муабети
« Reply #3419 on 12.01.2012, Thursday, 22:49:12 »
Лелеле, па оваа Rage зафаќала 18 гига, баш сеа ја стаив да се симнува па ќе ја играм, тогаш кога ја инсталирав не ми се допаѓаше, ама сеа нема што да се игра па ај оваа ;)