Author Topic: Случајни муабети  (Read 828304 times)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Случајни муабети
« Reply #3300 on 03.01.2012, Tuesday, 20:41:29 »
што значи тоа, мераклија на јунаци бил?

Не, мислам дека во песната на жени мислел ;D.

Споено мислење: 03.01.2012, Tuesday, 20:41:56
Ако е од Скопје, тешко да најде оти и јас барав на многу места но џабе.

Имаш во многу апеки, Еурофарм конкретно имаат ;). Јас купив ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3185
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Re: Случајни муабети
« Reply #3301 on 03.01.2012, Tuesday, 20:47:25 »
Не ви треба 30%, и 12% помешан пола-пола со киселина нагризува за неколку минути, а чини 30-40ден. шишенце.
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

stefanjanevski

  • Guest
Re: Случајни муабети
« Reply #3302 on 03.01.2012, Tuesday, 21:01:33 »
Може ли некој да даде помош за picКit 2 clone, каде што треба да имам напон од 5 волти за микроконтролерот, кај мене ги дава тие 5 волти, ама наместо еднонасочен напон кај мене дава наизменична струја. Мерев со два различни унимери, мислев да не е до унимерот, ама не е до тоа.

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Re: Случајни муабети
« Reply #3303 on 03.01.2012, Tuesday, 21:04:50 »
во тој случај, родителите одлучиле да не ја дадат керката на јунак? :D

Епа дека бил мераклија, можеби заради тоа ;D.
ама и ова не ми е баш јасно, мераклија на алкохол или на женски? Вероватно не бил мераклија на деца, дом и фамилија ;D

edit: сега ми текна, нели ние имавме еден кој беше ем Delija и ем мераклија на лампашки појачала :)

Абе типот е веројатно во Канада и се јавува на српски и босански Форуми под името YUMA,Станко МК .... и сега таму ги забавува со своите мудрости. ;D

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Случајни муабети
« Reply #3304 on 03.01.2012, Tuesday, 21:13:14 »
во тој случај, родителите одлучиле да не ја дадат керката на јунак? :D

Епа дека бил мераклија, можеби заради тоа ;D.
ама и ова не ми е баш јасно, мераклија на алкохол или на женски? Вероватно не бил мераклија на деца, дом и фамилија ;D

edit: сега ми текна, нели ние имавме еден кој беше ем Delija и ем мераклија на лампашки појачала :)

Абе типот е веројатно во Канада и се јавува на српски и босански Форуми под името YUMA,Станко МК .... и сега таму ги забавува со своите мудрости. ;D
Не не, од тука е.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Re: Случајни муабети
« Reply #3305 on 03.01.2012, Tuesday, 21:42:54 »
Може ли некој да даде помош за picКit 2 clone, каде што треба да имам напон од 5 волти за микроконтролерот, кај мене ги дава тие 5 волти, ама наместо еднонасочен напон кај мене дава наизменична струја. Мерев со два различни унимери, мислев да не е до унимерот, ама не е до тоа.
вакви прашања во темата за пик кит не тука :)
провери што добиваш на влез од USB-то
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline BOBAN

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 558
  • Gender: Male
  • Keyboard not found. Press F1 to continue
Re: Случајни муабети
« Reply #3306 on 03.01.2012, Tuesday, 22:37:53 (Edited 03.01.2012, Tuesday, 22:44:23) »
Може ли некој да даде помош за picКit 2 clone, каде што треба да имам напон од 5 волти за микроконтролерот, кај мене ги дава тие 5 волти, ама наместо еднонасочен напон кај мене дава наизменична струја. Мерев со два различни унимери, мислев да не е до унимерот, ама не е до тоа.
вакви прашања во темата за пик кит не тука :)
провери што добиваш на влез од USB-то

абе чоекот ве потсетува ;) пошто никој не му одговори во темата "pickit 2 clone"

stefanjanevski

  • Guest
Re: Случајни муабети
« Reply #3307 on 03.01.2012, Tuesday, 22:39:28 (Edited 03.01.2012, Tuesday, 22:49:26) »
Може ли некој да даде помош за picКit 2 clone, каде што треба да имам напон од 5 волти за микроконтролерот, кај мене ги дава тие 5 волти, ама наместо еднонасочен напон кај мене дава наизменична струја. Мерев со два различни унимери, мислев да не е до унимерот, ама не е до тоа.
вакви прашања во темата за пик кит не тука :)
провери што добиваш на влез од USB-то


Па јас пишав и таму, ама никој не чита, на влез има 4 волти.

Offline BOBAN

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 558
  • Gender: Male
  • Keyboard not found. Press F1 to continue
Re: Случајни муабети
« Reply #3308 on 03.01.2012, Tuesday, 22:51:45 »
епа изгледа никој не знае

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Случајни муабети
« Reply #3309 on 03.01.2012, Tuesday, 22:54:27 »
stefanjanevski зошто тука пишеш а не во темата за програматорот ?
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

stefanjanevski

  • Guest
Re: Случајни муабети
« Reply #3310 on 03.01.2012, Tuesday, 22:56:50 »
stefanjanevski зошто тука пишеш а не во темата за програматорот ?

Па и таму имам пишано, гледам три дена никој не ми одговара, па реков тука да пишам, ова повеќе се чита.

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Случајни муабети
« Reply #3311 on 03.01.2012, Tuesday, 22:58:15 »
stefanjanevski зошто тука пишеш а не во темата за програматорот ?

Па и таму имам пишано, гледам три дена никој не ми одговара, па реков тука да пишам, ова повеќе се чита.
не се работи за нечитање, највероватно за незнаење. Пиши во темата бидејки пишењето тука за тие работи е спам и е казниво согласно правилата.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

stefanjanevski

  • Guest
Re: Случајни муабети
« Reply #3312 on 03.01.2012, Tuesday, 23:00:55 »
stefanjanevski зошто тука пишеш а не во темата за програматорот ?

Па и таму имам пишано, гледам три дена никој не ми одговара, па реков тука да пишам, ова повеќе се чита.
не се работи за нечитање, највероватно за незнаење. Пиши во темата бидејки пишењето тука за тие работи е спам и е казниво согласно правилата.

ОК, јас веќе имам пишано, па некој кога ќе знае нека одговори :)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Случајни муабети
« Reply #3313 on 03.01.2012, Tuesday, 23:06:27 (Edited 04.01.2012, Wednesday, 02:48:30) »
и мене ми се има случено да пишам на некоја тема и никој да не ми одговори и никому ништо, но не сум пишал и во случајни муабети или како некои други случаеви на огласната табла. Колку пати и јас немам добиено одговор, што од незнаење на другите а што од намерно некажување ама тоа е тоа... најчесто е тоа првото :)
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Cobe

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 245
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #3314 on 04.01.2012, Wednesday, 17:29:37 »
Ја направив првата плочка после 1 месец учење :)) Сеа треба уште со нитро да го тргнам тонерот зашо со уљен разредувач треба мн да трљам
Биди упорен , се ќе си дојде во свое време!