Author Topic: Случајни муабети  (Read 828196 times)

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Re: Случајни муабети
« Reply #540 on 13.10.2010, Wednesday, 20:29:17 »
абе види немале, требало да се нарачуваат па ко ќе стигнат да ми јавеле, ама за нарачката ми вика 3-4 недели додека да нарачаат и да стигнат :(
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #541 on 13.10.2010, Wednesday, 22:43:26 »
што велите да гласаме за најприсутна личност на форумов  ;D ?

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Случајни муабети
« Reply #542 on 13.10.2010, Wednesday, 22:45:47 »
Уживај, има неколку такви, значи не е 1 човек. Еве јас да скаам да гласам треба да дадам неколку 1ви места :)
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #543 on 13.10.2010, Wednesday, 22:47:20 »
што велите да гласаме за најприсутна личност на форумов  ;D ?
Хах добра идеја,да видиме кој најмногу „кисне“ или е 24/7 на форумот :D,само да видиме што ќе кажат администраторите. ;D ;)
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #544 on 13.10.2010, Wednesday, 22:49:46 »
ке има можеби 5 луѓе за прво место  ;D

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Случајни муабети
« Reply #545 on 13.10.2010, Wednesday, 22:52:08 »
Како сакате, може и тоа :) ма да мислам дека би било неблагодарно во однос на другите членови.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #546 on 13.10.2010, Wednesday, 22:54:42 »
Како сакате, може и тоа :) ма да мислам дека би било неблагодарно во однос на другите членови.
Е ако де,па и малце да се поднаљутиме не е лошо  :D :D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #547 on 13.10.2010, Wednesday, 22:55:41 »
јас мислам нема што да се лутиме само ке направиме една статистика  ;)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Случајни муабети
« Reply #548 on 13.10.2010, Wednesday, 22:56:53 »
АЈ да гласаме за член со најчуден nick ;D. Мене ceakај ми е дефинитивно фаворит во моментов , хахахахаха ;D ;D ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #549 on 13.10.2010, Wednesday, 22:58:37 »
АЈ да гласаме за член со најчуден nick ;D. Мене ceakај ми е дефинитивно фаворит во моментов , хахахахаха ;D ;D ;D.
Абре добро е тоа,ама мене ми се свиѓа ова со киснењето на форум. :D :D :D ;)
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Случајни муабети
« Reply #550 on 13.10.2010, Wednesday, 22:59:37 (Edited 13.10.2010, Wednesday, 23:02:06) »
АЈ да гласаме за член со најчуден nick ;D. Мене ceakај ми е дефинитивно фаворит во моментов , хахахахаха ;D ;D ;D.
Може се, и за нај чуден и за нај смешен ник а може и гласаме за нај заслужен. Но ке има пријавување, кои ке се пријават за тоа, од нив ке гласаме. Значи да не се види некој член дека е избран за нај чуден ник а ниту конкурирал ниту ништо.

Само тоа не може одма да почне. Прво треба да се договориме дали воопшто да бираме такви никови.
Потоа да распишеме конкурс кој ке трае најмалце 3 дена и секој што сака ке се пријави (ке каже) и тек после отвараме тема и гласаме!
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Случајни муабети
« Reply #551 on 13.10.2010, Wednesday, 23:01:29 »
Епа ајде отворајте теми, само договорете се за што прво ќе се гласа, дали за најчуден, дали за најзаслуѓен, дали за најсмешен, тоа да се разјасни ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Случајни муабети
« Reply #552 on 13.10.2010, Wednesday, 23:03:05 »
да, ке се гласа по ред, прво за едно па друго. Не одеднаш се! нема да е интересно.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Случајни муабети
« Reply #553 on 13.10.2010, Wednesday, 23:05:12 »
Да да, јасно, прво за едно, па за друго... и што ќе биде наградата, едно LED срцe? хахахахаха ;D ;D ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #554 on 13.10.2010, Wednesday, 23:06:38 »
Да да, јасно, прво за едно, па за друго... и што ќе биде наградата, едно LED срцe? хахахахаха ;D ;D ;D.
Награда 15мин супер електроничар  :D :D
If you're good at something, never do it for free... -Joker