Author Topic: Случајни муабети  (Read 828422 times)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Случајни муабети
« Reply #300 on 20.09.2010, Monday, 14:30:20 »
му ги шитнав :) ај и на тебе да ти шитнам хахах се шалам.
П.С. Ако некој примети дека некој му пука негативна репутација нека каже.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Случајни муабети
« Reply #301 on 20.09.2010, Monday, 17:22:32 »
П.С. Ако некој примети дека некој му пука негативна репутација нека каже.

Без разлика дали станува збор за модератор, администратор или обичен член ;). Слободно известете некој од администрацијата на форумот преку PM ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Re: Случајни муабети
« Reply #302 on 20.09.2010, Monday, 18:12:26 »
Гига Ват ми е одамна сумјив :D ;) А мене - рапови ::) ;D Добар е човекот ,ама помалку удварајте му се вие помладите,да не отиде во крајност :D :D А,за 20 Квати - ке се најде- имам во Велес една бандера резервирано во Амфитеатарот,од каде земам слободно киловати ;) :D :D :D Вие само направете го појачувачот  :o ;) :)

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #303 on 20.09.2010, Monday, 19:21:50 »
му ги шитнав :) ај и на тебе да ти шитнам хахах се шалам.
П.С. Ако некој примети дека некој му пука негативна репутација нека каже.
Мене некој само ми пука негативна репутација!!Инаку на сите јас им имам ставено плус како на:Малечко,БорчеБТ,Лордзи,Бојан,Девил,Гига ват,чекај!!Ретко на некој што му имам ставено минус!!

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Re: Случајни муабети
« Reply #304 on 20.09.2010, Monday, 19:27:39 »
не се жали ти, нека не ти е гајле тоа, не е многу битно
види го батка ич не му е гајле -13 е ама сепак си тера, пффф
јас не ги ни гледам нека ставаат што сакаат, важно е како ти ќе бидеш спрема другите, дали си друштвен а не дали имаш позитивна или негативна репутација
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Re: Случајни муабети
« Reply #305 on 20.09.2010, Monday, 20:15:00 »
уау...од кај па -8 реп па ја...на кој ли му имам згрешено па толку...ја сакам да го пријавам GW за изнудување...ми викаше ако не ми даваш +реп секој ден ке ти бришам постови...па како да не му давам +реп кога ке треба постовите за џабе да ги пишувам :P

(i am kidding)
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #306 on 20.09.2010, Monday, 20:29:53 (Edited 20.09.2010, Monday, 20:51:53) »
уау...од кај па -8 реп па ја...на кој ли му имам згрешено па толку...ја сакам да го пријавам GW за изнудување...ми викаше ако не ми даваш +реп секој ден ке ти бришам постови...па како да не му давам +реп кога ке треба постовите за џабе да ги пишувам :P

(i am kidding)
Хе хе хе ептен ме насмеа Bojan  :D :D :D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Re: Случајни муабети
« Reply #307 on 20.09.2010, Monday, 20:50:54 »
:P од мене се плашат не ми можат ништо :)
нека стави кој е маж ! ( или жена ?!)
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Случајни муабети
« Reply #308 on 20.09.2010, Monday, 21:10:35 »
уау...од кај па -8 реп па ја...на кој ли му имам згрешено па толку...ја сакам да го пријавам GW за изнудување...ми викаше ако не ми даваш +реп секој ден ке ти бришам постови...па како да не му давам +реп кога ке треба постовите за џабе да ги пишувам :P

(i am kidding)

Еееееее, тоа Bojan ти се вика ПОЛИТИКА, хахахаха ;D ;D ;D... или како што викаат старите „мижи асан да ти баам“, хахахахаха ;D ;D ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #309 on 20.09.2010, Monday, 21:11:46 »
одма сега на Гига стајте му реп-  :P ;D ;D ;D не се зезам немојте!!

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Случајни муабети
« Reply #310 on 20.09.2010, Monday, 22:34:13 »
му ги шитнав :) ај и на тебе да ти шитнам хахах се шалам.
П.С. Ако некој примети дека некој му пука негативна репутација нека каже.
Мене некој само ми пука негативна репутација!!Инаку на сите јас им имам ставено плус како на:Малечко,БорчеБТ,Лордзи,Бојан,Девил,Гига ват,чекај!!Ретко на некој што му имам ставено минус!!
Не е основана твојата жалба. Имаш само 3 негативни поени. Зборам за луѓе кои добиваат секојдневно негативна репутација и имаат 15-20 негативни! Имаше порано еден член кој цело време даваше негативни репитации сега е на бан.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #311 on 20.09.2010, Monday, 22:46:30 (Edited 20.09.2010, Monday, 22:54:18) »
му ги шитнав :) ај и на тебе да ти шитнам хахах се шалам.
П.С. Ако некој примети дека некој му пука негативна репутација нека каже.
Мене некој само ми пука негативна репутација!!Инаку на сите јас им имам ставено плус како на:Малечко,БорчеБТ,Лордзи,Бојан,Девил,Гига ват,чекај!!Ретко на некој што му имам ставено минус!!
Не е основана твојата жалба. Имаш само 3 негативни поени. Зборам за луѓе кои добиваат секојдневно негативна репутација и имаат 15-20 негативни! Имаше порано еден член кој цело време даваше негативни репитации сега е на бан.
A јас рекордер -11 репутација ја стварно незнам на кој сум му згрешил или пак нешто сум рекол што не треба,поставувам шеми,ете направив туториал сега ќе има и уште еден,помагам колку што можам и знам.И скоро на сите членови им давам +репутација за било што и било каква информација. :)

П.С: некој не да ме испукал со репутација ме изрешетал потрошил цел шаржер! :D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #312 on 20.09.2010, Monday, 23:04:07 »
не но јас се ставив сабајлево и имав -1 но кога почекав едно време гледам -3!!затоа зборувам!!Инаку нема врска ќе почнам и јас туторијали да правам и ќе помагам!! ;D ;D

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Re: Случајни муабети
« Reply #313 on 20.09.2010, Monday, 23:33:48 »
а бе и ја незнам на кој сум му згрешил, ама па секој пат кога ке видам се имам повеќе негативна репутација...
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #314 on 21.09.2010, Tuesday, 00:40:16 »
Дечки сакам да прашам дали има некој успешно нарачано нешто од eBay,сакам да нарачам една мемориска картица за сонито па гледам една од 64Мб :o ефтина е негде 6 долари и пишува Free shipping ама па ја нема македонија. ??? :) еве линк
Code: [Select]
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&Item=250699287610&Category=139969&_trkparms=algo%3DLVI%26its%3DI%26otn%3D2
If you're good at something, never do it for free... -Joker