Author Topic: Случајни муабети  (Read 827939 times)

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3185
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Re: Случајни муабети
« Reply #285 on 18.09.2010, Saturday, 20:35:33 »
Во BT нема, јас вчера бев да барам;)
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Случајни муабети
« Reply #286 on 19.09.2010, Sunday, 20:30:22 »
Мене ми се чини или наеднаш многу „популарен“ сум станал. Целиот rep кај мене иде, кога стигнав од +30 на +60, хахахаха ;D ;D ;D.

Што значи да си модератор, ееееее... хахахахаха ;D ;D ;D
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #287 on 19.09.2010, Sunday, 20:43:06 (Edited 19.09.2010, Sunday, 20:51:04) »
Мене ми се чини или наеднаш многу „популарен“ сум станал. Целиот rep кај мене иде, кога стигнав од +30 на +60, хахахаха ;D ;D ;D.

Што значи да си модератор, ееееее... хахахахаха ;D ;D ;D
ееее тоа значи да си модератор,а пак админ да станеш дупло ќе иде x2 :D.Aко ако така треба само напред! :) ;)
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #288 on 19.09.2010, Sunday, 22:26:38 »
Дај пиши подетална конфигурација, CPU, motherboard ;). Како на ливчето што ти го дадоа од AMC ;D.

А инаку во врска со прашањето за игриците, не играм многу игри, освен некои постари и тоа ретко, така да не знам многу за сервери за игри :S, sorry :S.
Ќе постирам што имав,ќе прочитам само да го најдам тоа листот!!Инаку дека не пишав имав работа!!Извинете за тоа!!

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Re: Случајни муабети
« Reply #289 on 19.09.2010, Sunday, 22:28:22 »
Мене ми се чини или наеднаш многу „популарен“ сум станал. Целиот rep кај мене иде, кога стигнав од +30 на +60, хахахаха ;D ;D ;D.

Што значи да си модератор, ееееее... хахахахаха ;D ;D ;D

а бе така ти е....мора да ти даваат rep за да не им бришеш постови ;D
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Случајни муабети
« Reply #290 on 19.09.2010, Sunday, 22:39:03 »
ахахахахаха ;D ;D ;D... епа сега, тоа е тоа ;), кога сте немирни, морам да ве карам ;D... хахахахахахаха ;D ;D ;D
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Re: Случајни муабети
« Reply #291 on 19.09.2010, Sunday, 22:39:07 »
направи го тоа 20КW појачало, асално озвучување и продај го во некоја фирма за рушење...стави ги звучниците во градбата којашто треба да се руши пушти техно некое или D'n'B и ете ти ја куќата срушена до темели :D
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #292 on 19.09.2010, Sunday, 22:45:43 »
ахахахахаха ;D ;D ;D... епа сега, тоа е тоа ;), кога сте немирни, морам да ве карам ;D... хахахахахахаха ;D ;D ;D
Епа ај ќе ти даваме +реп не не карај модераторе ;) :D хехе ;D :)
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Случајни муабети
« Reply #293 on 19.09.2010, Sunday, 22:50:59 »
ај добро, не ве карам многу од сега натаму... само бидете послушни... хахахаха ;D ;D ;D

со зборовите на Antonio Banderas (кога глумеше во Four Rooms): Don't misbehave...

хахахха ;D ;D ;D
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Случајни муабети
« Reply #294 on 19.09.2010, Sunday, 23:17:10 »
Добро, а и некој да ја направи, на кој штекер ќе приклучиш 20KW засилувач ;D? Тоа е додатен проблем, тој засилувач ако е во AB класа ќе троши околу 35KW моќност... дури ни на трофазен не можеш да го приклучиш, хахахах ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #295 on 19.09.2010, Sunday, 23:20:36 »
Добро, а и некој да ја направи, на кој штекер ќе приклучиш 20KW засилувач ;D? Тоа е додатен проблем, тој засилувач ако е во AB класа ќе троши околу 35KW моќност... дури ни на трофазен не можеш да го приклучиш, хахахах ;D.
Ќе одиш до некој далновод и таму ќе го приклучиш или пак кај ЕВН.Хах и таму ќе ги полудуваш луѓето ќе мислат има земјотрес од 12 степени :D ;D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Случајни муабети
« Reply #296 on 19.09.2010, Sunday, 23:25:48 »
Ќе одиш до некој далновод и таму ќе го приклучиш или пак кај ЕВН.Хах и таму ќе ги полудуваш луѓето ќе мислат има земјотрес од 12 степени :D ;D

И тоа ќе биде малку, ќе треба директива до централа да одиш и од турбина да земаш струја, хахахаха ;D ;D ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #297 on 19.09.2010, Sunday, 23:27:51 »
ќе го приклучиш на алтернатор!!! :P :P ;D ;D нели има излез со 400 волти!! :o ;D ;D

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Случајни муабети
« Reply #298 on 20.09.2010, Monday, 00:02:11 »
Многу офф топици иначе што мислите колку киловатни појачала користат по концерти ај кај нас не ама по свето се права и поснажни .

И јас се сложувам, премногу off-topic муабети, ама ни тргна, сега се ќе премстам ;).

Инаку знам сека се прават вакви засилувачи за концерти, ама тие се приклучуваат директно на разделна станица за да влече струја директно од трафо-станицата, да не го опетеретува остатокот од мрежата ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Re: Случајни муабети
« Reply #299 on 20.09.2010, Monday, 00:18:29 »
ахахахахаха ;D ;D ;D... епа сега, тоа е тоа ;), кога сте немирни, морам да ве карам ;D... хахахахахахаха ;D ;D ;D
Епа ај ќе ти даваме +реп не не карај модераторе ;) :D хехе ;D :)

што реков ја...од каде се најдоа +60rep за GW ;D
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)