Author Topic: Случајни муабети  (Read 828434 times)

Offline najdo

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 421
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #6300 on 29.04.2017, Saturday, 20:13:51 »
Гумена трака ? Ич незнам шо е то, ако можи приложи слика да видам. Иначе налепницата ми ја принтат на А4 или А3 самолеплива бела хартија.

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Re: Случајни муабети
« Reply #6301 on 29.04.2017, Saturday, 22:14:51 (Edited 29.04.2017, Saturday, 22:18:32) »
Де, бре луѓе! ;D ;D ;D ;D не ставај многу шампон или сјај... лежерно, бидејќи се работи за книга!   Повежбај прво со малку помали парчиња. 8)

Некои ракла ја викаат кај нас ( за сито) Вака изгледа !! сл 2

Offline najdo

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 421
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #6302 on 30.04.2017, Sunday, 22:52:28 »
Оки фала, ќе пробам на тој начин.

Offline nsu

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1306
Re: Случајни муабети
« Reply #6303 on 30.04.2017, Sunday, 23:04:37 »
Ракла раклучка ;D ;D ;D ;D да да еј и јас знам за нејзе  ;D ;D ;D
Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш

Offline Toma

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1490
  • Gender: Male
  • Доблесно е да си дрзок а да помагаш!!!
Re: Случајни муабети
« Reply #6304 on 03.05.2017, Wednesday, 14:33:05 »
Легенда си nsu навистина си експерт за секакви и сите  “манџи„ особено си добар во пишувањето на македонски книжевен, литераурен јазик, употребувајќи ги сите интерпункциски знаци!
Браво!
http://elektronika-mk.net/index.php?topic=1278.msg120644#msg120644
Ако некој знае а знаеш дека знае, следи го
Ако некој знае а не знае дека знае, укажи му
Ако некој не знае а знаеш дека не знае, покажи му
Ако некој не знае а не знае дека не знае, бегај од него!!!

Offline didy

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 426
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #6305 on 03.05.2017, Wednesday, 16:30:00 »
јас би дал една примедба, склопот ќе се вклучи кога доволно ќе се исуши земјата помешу сондите, не е препорачливо да се наводнува на пладне кога е најжешко, самото испарување на водата го гори листот на билката што се наводнува.
Предлог: Да се вгради и форел за кога ќе биде темно да се активира пумпата, односно наводнувањето да биде само во вечерни односно ноќни часови.
мислам  ножичка 6 од 555 оди преку транзистор и фото диода да ја решава ова задача.

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Случајни муабети
« Reply #6306 on 03.05.2017, Wednesday, 16:30:06 »
Легенда си nsu навистина си експерт за секакви и сите  “манџи„ особено си добар во пишувањето на македонски книжевен, литераурен јазик, употребувајќи ги сите интерпункциски знаци!
Браво!
http://elektronika-mk.net/index.php?topic=1278.msg120644#msg120644

+ и ако ти треба, не можеш да го најдеш ни со полиција ;D
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline nsu

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1306
Re: Случајни муабети
« Reply #6307 on 03.05.2017, Wednesday, 17:36:34 (Edited 03.05.2017, Wednesday, 17:42:38) »
..
Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш

Offline nsu

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1306
Re: Случајни муабети
« Reply #6308 on 03.05.2017, Wednesday, 17:38:55 (Edited 03.05.2017, Wednesday, 17:40:46) »
Другар Македонски не се замарав многу сум филозоф единствен човек во ПТТ што вадеше петки и на екстерно кога не ни беа дадени прашањата сите четири години поминав со 4.90 просек само Македонски имав четворка граматика само ме караше професорката али убаво пишував состави прекрасни на кои се ми беше црвено без запирки со елементарни грешки. Се трудам многу во електроникава во многу сервиси сум одел со разни инструменти сум мерел но далеку сум од тоа да знам се напротив секогаш нешто ново научувам овде твоите финти за монитори ги научив одма шеми барам многу сум уреден кога работам се ми е подредено. Но ете и на крај професорката ми рече едино дете што од цела генерација си го прочита Достоевски и цела Бели Мугри од Коста Солев сум ја рецитирал ах словенската антитеза кај орматолос во пискотници се слушаат од Галичник до река во сердарот на Григор Прличев вториот наш хомер народен. Едино дете што држело манифестација во средно стручно училиште незнам за вашите генерации нашата беше со ниско знаење на историја и нечиташе книги нашата стручна генерација. И на крај на македонски и реков не се замарам како ќе напишам битно е како ќе се искажам ме викаше конфузен и хаотичен филозоф многу живеев со нејзе и ја посетувам а имав четворка. Кољо конфузија ме викаше исто често  Ладен Ладен Зеленко Зеленко И да не ги сакав многу сите само другарите прави не му верувам на секој често за тоа примедби ми наоѓаа. И често знам да се изгубам да лоша особина ама и обврски ај да не одиме во оф топик  8) ;D 8)
Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш

Offline Zan

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 883
Re: Случајни муабети
« Reply #6309 on 03.05.2017, Wednesday, 17:43:19 »
Еден куп бескорисни постови.
Жан

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Случајни муабети
« Reply #6310 on 03.05.2017, Wednesday, 19:04:52 »
Дел од постовите ги префрлив тука.. продолжете слободно :)
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Atanas

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 729
  • Gender: Male
Re: Случајни муабети
« Reply #6311 on 03.05.2017, Wednesday, 21:50:17 »
nsu го имам забележано дека се што пишува, најголем дел од тоа е надвор од темата, а целта му е претпоставувам да има голем број на постови.  ;)

Offline nsu

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1306
Re: Случајни муабети
« Reply #6312 on 03.05.2017, Wednesday, 21:56:11 »
Едино нешто што не ми се свиѓа колеги знам мана ми е граматиката се извинувам ете во некој теми сум помогнал и сум прашал само кога сум незнаел вие сте ми помогнале како на пример Жан неќна со шемата за НФ засилувачот работи супер фала ви многу Жан овде сакав само да кажам дека батка ставил интересна шема се нашалив реков во типот оваа електроникава се меша и во цвеќиња  ;D ништо друго во иднина ќе пишувам само кратко и конструктивно  8)
Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Случајни муабети
« Reply #6313 on 04.05.2017, Thursday, 12:48:12 »
nsu мене лично не ми смета твојата граматика, има луѓе што си цепаат на некои селски дијалекти па никому ништо :) Едино да не пишеш огромни постови во кои нема нешто конкретно важно во врска со темата за која се зборува. Друго, кога те барам по лични пораки те нема. Не знам од која причина. Никој не те бара за лошо. Идеата ми беше добронамерна за да си помогнеме еден на друг, но тоа е тоа..бидна.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Zan

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 883
Re: Случајни муабети
« Reply #6314 on 04.05.2017, Thursday, 18:48:14 »
Едино нешто што не ми се свиѓа колеги знам мана ми е граматиката се извинувам ете во некој теми сум помогнал и сум прашал само кога сум незнаел вие сте ми помогнале како на пример Жан неќна со шемата за НФ засилувачот работи супер фала ви многу Жан овде сакав само да кажам дека батка ставил интересна шема се нашалив реков во типот оваа електроникава се меша и во цвеќиња  ;D ништо друго во иднина ќе пишувам само кратко и конструктивно  8)
Ете самиот си даде убав пример. Јас во таа тема дадов краток и прецизен одговор. Не раскажував приказни од војска или од риболов. Тоа го очекуваме и од тебе :)
Жан