Author Topic: Декодирање на Samsung Galaxy ch@t  (Read 897 times)

Offline ddd

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 276
  • Gender: Male
Декодирање на Samsung Galaxy ch@t
« Opened on 04.01.2013, Friday, 22:23:52 »
Телефонот е Samsung GT-B5330 земен од T-Mobile.Сакам да го користам на мрежата на VIP.........Може ли некој да ми помогне да ми го каже кодот на мрежата или да го носам на декодирање :-\
 ;)
Дарко

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Одг: Декодирање на Samsung Galaxy ch@t
« Reply #1 on 04.01.2013, Friday, 22:37:53 »
ако ти е под гаранција ќе ја изгубиш гаранцијата..

најди си кастом ром и рутирај го, смени му (преинсталирај му) пак нов андроид и ќе биде отклучен, при ова гледај да си поставиш твој рут јузер :D
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline ddd

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 276
  • Gender: Male
Одг: Декодирање на Samsung Galaxy ch@t
« Reply #2 on 04.01.2013, Friday, 22:40:13 »
Телефонот ми се падна на наградна игра и секако немам гаранција.Нема сигурно некоја друга заштита да не се блокира скрос???
Дарко

Offline SashoPIC

  • Нов член
  • *
  • Posts: 8
Одг: Декодирање на Samsung Galaxy ch@t
« Reply #3 on 05.01.2013, Saturday, 02:01:42 »
Телефонот ми се падна на наградна игра и секако немам гаранција.Нема сигурно некоја друга заштита да не се блокира скрос???

Нема блокада без гајле не си ни прв ни последен што ќе декодира самсунг :D Цепај само како што ти кажа Девил

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Декодирање на Samsung Galaxy ch@t
« Reply #4 on 05.01.2013, Saturday, 04:49:16 »
Телефонот ми се падна на наградна игра и секако немам гаранција.Нема сигурно некоја друга заштита да не се блокира скрос???

Ако ти дале фискална, што по правило треба да ти дадат, имаш гаранција 6 месеци само со фискалната, тоа е по закон за потрошувачи ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."