Author Topic: Проблем со поставување на слика на форум  (Read 1116 times)

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Епа кога ке стиснам за да прикачам фотографија на форум-ов ми излегува само - [I mg]h ttp://[/img]   :P

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
закачуваш на форумот или закачуваш на некој надворешен хост како pic.mk а кога ке го исишеш линкот на форум ти го дава само тоа  [I mg]h ttp://[/img] ?
Ако е првото, веднаш ке ти кажам да не закачуваш на форумов директно туку да закачуваш на некој друг хост. Доколку е второто и проблемот ти го појавува избери друг хост па кажи.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
ја преместив темава овде
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
каде прикачуваш слики, на екстерен хост или на хостот од форумов, пошто кога прикачуваш на форумов не ти дава такви опции, за поставување слика, него се прикачува како документ подоцна ти сам можеш да ја додадеш сликата во целосна големина да ја има во постот или да е смалено сличе под постот

ако ставаш од екстерен хост незнам, пробај со друг хост дали имаш таков проблем
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Одг: Проблем со поставување на слика на форум
« Reply #4 on 02.06.2012, Saturday, 18:41:56 (Edited 02.06.2012, Saturday, 18:43:46) »
На форум кога пробувам да прикачам  :-\

Инаку што се случува ?? Прееска пишав само мислење - Кој отвори тема од мојов акаунт  :o >:(

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Поделена е темата каде што пиша и отворена е нова тема никој не пишал од твој акаунт ти сам напиша :D

јас пробав да прикачам не ми вади таков проблем хмм
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!