Општа дискусија > Претставувања

Образование, професија и хоби на членовите на форумот

<< < (2/5) > >>

donis92:
Завршив средно во Неготино во ДСУ,,Св. Кирил и Методиј'' Електротехничар за компјутерска техника и автоматика, сега студирам на штипскиот универзитет Гоце Делчев- Отсег Компјутески Дизајн 2ра година, со електрониката се занимавам од ко почнав со средно. инаку обожавам аудио опрема

bicikle:
почнав основно во кузман јосифоски -питу па од тика 5,6,7,8 во др. ладимир полежиноски-бато па в битола во ѓорѓи наумов мислам беше, седењето ми беше смрт - немаше шоњи и време за спиење, па наставив природно математичка во кичево во мирко милески, па на електро пробав, ама на фон на информатика ми се виде полесно, има завршено 3 години сега напост-дипломски сум на информациско комуникациски технологии... имам работено шанкер, дрва има цепено, плоча фрлано и во перална, со нешто посериозно не су се занимал, хоби ми е електроника, велосипед возење(можда е очигледно од никот) и чат пат в теретана одам пред да дојт лето месец два да се скрца малце, па  можиме со лорд зи да се договориме за whey протеинчиња :)

XaKK:
Немам нешто  многу,   основно имам завршено во Радовиш во oсновното училиште "Никола Карев" сега учам во Струмица во СОУ "Никола Карев" Електро-механичар III година сум, и да ви се пофалам сега во мај ке одам на натпревар не знам точно каде ќе  е . Имам работено во Авто ЕлектроСервис Бехлим исто така е во Радовиш  хоби ми е електрониката а исто така ми бесе хоби и возење на велосипед но од кога си купив мотор велосипедот собира само прашина во гаража :)

Devil:
завршив техничко битола смер електротехничар за електроника и тк, сега сум на факултет на смер електроенергетски системи, одам во работилница за мехатроника (клуб за мехатроника при факултетот што е) одам на програмирање кај Петар Котевски (учиме професионално програмирање, нешто поразлично од куцање на код само). скоро се ме интересира, откако памтам опкружен сум со електроника, имам 1-но дневно работно искуство во РЕК, поточно за фирма која на багерите и цела таа механизација (од приватен сектор) која работи во рудникот во рек поставува GPS системи, сакам да отворам фирма ама ми фали финансиска поддршка, така да ако некој е заинтересиран да донира околу 6000Е слободно нека ме контактира ќе му дадам сметка кај да уплати :)

Z31GH:
Роден сум во Solothurn, Швајцарија во 1980 година. Од 1987 година живеам во Битола. Основно училиште учев во неколку училишта во ОУ „Тодор Ангелевски„, ОУ„Др-Трифун Пановски„, ЦОУ„Св. Климент Охридски„ во Битола. Средно образование ЕМУЦ „Ѓорѓи Наумов„ смер Машински Техничар. Работам на универзален струг (дребонг) скоро 10 години. На 29 години положив V-ти степен ВКВ специјализација за металостругар и станав најмлад ВКВ мајстор во Битола. Работам во ТРАНСКОП- Битола како дреар и прв човек во одржување. Со радиотехника се занимавам од 1987 година па до ден денес, радиоаматер со CEPT-1 класа и остварени многу врски, који најдалечни ми беа врските со Јапонија и Австралија кое го сметам за голем успех. Како машински техничар добар сум во изработка на антени за радиостаници. Зборувам одлично Англиски и Германски јазик



Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version