Општа дискусија > Претставувања

Образование, професија и хоби на членовите на форумот

(1/5) > >>

SaleSk:
Како што гласи и самиот наслов на темата...
Пред да продолжам со идејата за оваа тема, би било корисно модераторите да ја постават како леплива за да не се изгуби во море од пораки и претставувања на нови членови...
+ ке биде и многу полесно и попрегледно за сите...

Оваа тема би сакал да ја отворам со цел за да си помогнеме еден на друг доколку ни е потребно...
Изјаснувањето би било доброволно. Секој што сака може да каже со какво образование се стекнал, со каква професија се занимава и со какво хоби се бави...
Или накратко секој да напише своја лична и кратка биографија :)
Еве јас би почнал прв:

Основно училиште ЈБ Тито во Влае, Скопје...Средно електро во Орце Николов...Краток временски период студент на електро и филолошки факултет, а потоа дипломиран на Технолошко Металуршки факултет во Скопје, отсек Дизајн и Менаџмент - Петрохемиско контролно инженерство.
1998 завршен 5-ти степен на универзитетот Кочо Рацин во Скопје за РТВ механичари. Од тогаш па се до 2007 година имав сервис за електронски апарати (аудио видео опрема). Меѓу другото бевме и овлстени сервисери на Блаупункт аудио видео опрема вклучувајки ја и аудио и видео опремата за возила, овластен сервис на програмата на НИКО, Смарт, Авико Компјутери (МАГ, Релизис, Сони, ЛајтОн итн) и тн.
Од 2004 година работиме како овластен сервис на дел од опремата на Телеком односно ИСДН-и, ПЦМ-и, АДСЛ, СХДСЛ итн. Од 2007 работам како сервисна подршка на компанија за рент на аудио и видео опрема како споредна работа. За повеќе инфо:
--- Code: ---http://reversa.com.mk/default.asp
--- End code ---
жОд 2007 па до ден денес вработен во Siemens Healthcare како сервисен инженер...

Главно хоби покрај електрониката ми се возење велосипед и повремено одење по риболов кога слободното време тоа ми го дозволува :)

Доколку ве интересира уште нешто, слободно прашајте.

 ;D

GigaWatt:
Немам толку дебело портфолио, имам завршено средно во ДСУ Владо Тасевски, Електротехничар за телекомуникации, сеуште студент на ЕТФ (ФЕИТ), ама се гледа крајот ;D, смер Електроника и Телекомуникации (по стара програма), повремено работев на неколку работни места, сервисер за аудио опрема, PC, монтер, системски решенија... тоа е тоа. Повеќето на форумот знаат во што се разбирам, а што не и што ме интересира, а што не ;).

ПС: Морам да го пофалам SaleSK за идејата за оваа тема ;). Мене лично барем ми се допаѓа ;).

LordZi:
Мене електрониката ми е хоби веќе дваесетина години, завршив средно електро - енергетичар, иначе по професија сум инг.агроном, моментално работам на продажба на препарати за спортисти - кој сака протеини и креатини за да се билда, ќе добие форумски попуст ;D.

ZareBt:
Мислам дека моето досие е најбогато  :P
Роден сум во Битола, таму и живеам. Имам завршено основно образование во ОУ Стив Наумов во Битола. Моментално сум средно образование, трета година во Средното Општинско Техничко Училиште Ѓорѓи Наумов  во Битола. Отсек : електро. Смер: електротехничар за компјутерска техника и автоматика.
Иако во мојот смер, електроника учев само во втора година, продолжив да се занимавам со електрониката и се надевам дека ќе продолжам. На факултет ќе си останам во Битола, на техничкиот факултет, исто електро. Хоби ми е возење велосипед (рекреативно), играње фудбал. А навивањето и љубовта кон Битолските клубови фк,рк и кк Пелистер ми се пред сите овие хоби, што претходно ги набројав. Член на навивачката група Чкембари веќе 6 години активно, а 7 година пасивно. Пасивно- причината е забраната од МВР за присуство на навивачки настани и кривичната пријава, поради кршење на грчки возила.  ;D
Па ако уште нешто ве интересира, прашајте  8)

Nakolce:
Немам нешто многу, учам во СУГС „Владо Тасевски“ - Скопје струка: електротехничар за електроника и телекомуникации. Хоби ми се компјутерите и колите.. А од време на време одам по риба негде :D

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version