Author Topic: Прашање во врска со софтверот на мобилен LG GM 360  (Read 1089 times)

Offline warningteam

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 292
Прашање во врска со софтверот на мобилен LG GM 360
« Opened on 02.03.2012, Friday, 10:21:02 (Edited 02.03.2012, Friday, 17:03:36) »
Имам LG GM 360 и сеа сакам да му сменам софтвер ама незнам баш како оди тоа и дали овој телефон би поддржувал друг софтвер (Андроид) кој има искуство нека даде мислење и ако може да ми даде линк од каде би можел да го симнам Андроидот...  Еве го телефонот..

Code: [Select]
http://www.gsmarena.com/lg_gm360_viewty_snap-3359.php

Offline jovce.

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 124
  • Gender: Male
Имам LG GM 360 и сеа сакам да му сменам софтвер ама незнам баш како оди тоа и дали овој телефон би поддржувал друг софтвер (Андроид) кој има искуство нека даде мислење и ако може да ми даде линк од каде би можел да го симнам Андроидот...  Еве го телефонот..

Code: [Select]
http://www.gsmarena.com/lg_gm360_viewty_snap-3359.php

Не можиш на овој телефон да ставиш Андроид.Го имам истиов телефон и порано кога немислев ич :P се оправ од барање на нет: Како да иснтлаирам Андроид, но никаде немаше ништо освен на јутјуб некои видеа со модови т.е. промена на темата.Пред 2 недели пак решив да прочепкам нешто и на јутјуб најдов видео со мод/тема за да изгледа како Андроид па по еден саат мачење ја инсталирав на телефонот.Инаку ова се прави за 5 минути, но бидејќи туторијалот беше на шпански првиот пат беше малку потешко :D
Cambiar Tema LG GM360i (Personalizar Mejor Dicho) P.1 "Android"
Cambiar Tema LG GM360i (Personalizar Mejor Dicho) P.2 "Android"
Cambiar Tema LG GM360i (Personalizar Mejor Dicho) P.3 "Android"
Cambiar Tema LG GM360i (Personalizar Mejor Dicho) P.4 "Android"
Инаку еве и слика од телефонот, малце изгледаат матно бидејќи е сликано со слаб телефон, но сепак се гледа.




MB: GA-990XA-UD3, CPU: AMD Phenom II x4 955 BE @ 4.20GHz, RAM:8GB 4x2GB DDR3 1333MHz PATRIOT, HDD:250GB (ExcelStore), GPU:Sapphire HD 3870 512mb GDDR4, PSU:Cooler Master 700W RP

Offline warningteam

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 292
Aииииии  видеава ама се краткии по 15 мин едно... ОМГ ке се заборавам гледајки xD

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Aииииии  видеава ама се краткии по 15 мин едно... ОМГ ке се заборавам гледајки xD

Па сеа... за сите работи кои вредат во животот треба да се вложи труд и да се помачите ;). Нема „ем убаво, ем лесно, ем бесплатно“ ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline jovce.

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 124
  • Gender: Male
@warningteam ромовите ти ги пратив.

BTW го шиткам телефонов 4к, кој сакат да прајме бизнис :)

Quote
Па сеа... за сите работи кои вредат во животот треба да се вложи труд и да се помачите . Нема „ем убаво, ем лесно, ем бесплатно“ .

Гига да имаше репутација на форумов одма ке ти дадев, особено за болдираниот текст :D.
Ме потсети на нешто што треба да го направам :)
MB: GA-990XA-UD3, CPU: AMD Phenom II x4 955 BE @ 4.20GHz, RAM:8GB 4x2GB DDR3 1333MHz PATRIOT, HDD:250GB (ExcelStore), GPU:Sapphire HD 3870 512mb GDDR4, PSU:Cooler Master 700W RP

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Гига да имаше репутација на форумов одма ке ти дадев, особено за болдираниот текст :D.

Имаше ама ја тргнавме ;D. Прочитај постари post-ови, по укинувањето на репутацијата, некои членови делеа „виртуелна“ репутација ;) ;D... и јас можеби неколку пати имам дадено ;) ;D.

Можно е да се воведува пак нешто слично ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."