Author Topic: Колички на далечинско управување  (Read 6441 times)

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
па не мора ваерлес камера, има за 10$ од оние кинеските камерчиња за „шпиунажа“ кој се во форма на приврзок за клучеви, снимаат директно да SD картица, после само исчитај ја картицата и види што снимила колата :)
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Финтата е да гледаш каде ја возиш количката доколку количката не е во оптичката видливост.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline maka sk

  • Нов член
  • *
  • Posts: 12
толку е каера 2.4 гига +7 инчно лцд мониторце

Offline Dragan Stoilovski

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 56
Kolega na kolickata sto razviva nad 100km/h kakov motor koristis i kolkav e dometot na bezicnoto upravuvanje.I uste ednas se izvinuvam za latinicata no vo stanstvo sum i na laptopot nema mk podrska.

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Dragan Stoilovski пиши на кирилица
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline maka sk

  • Нов член
  • *
  • Posts: 12
Одг: Колички на далечинско управување
« Reply #20 on 18.02.2012, Saturday, 21:50:52 (Edited 19.02.2012, Sunday, 15:51:06) »
Колега сега возам KYOSHO TF5  профи 4п4 тјунирана со стабилизатори мотор има 550 ORION 2п15 28000 обртаи на 15 вол и отприлика иде негде 120км. 300 eur комплет од германија пред 1 год ја имам.

Offline maka sk

  • Нов член
  • *
  • Posts: 12
Одг: Колички на далечинско управување
« Reply #21 on 23.02.2012, Thursday, 19:00:34 (Edited 23.02.2012, Thursday, 19:04:41) »

Offline goran_elektro

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 205
Одг: Колички на далечинско управување
« Reply #22 on 03.03.2012, Saturday, 08:01:11 (Edited 03.03.2012, Saturday, 08:03:24) »
Здраво, сакам да прашам што ја дрзи осовинката на која се тркалата лагери или нешто друго,на 12и13 слика преносот за него зборувам ???

Offline maka sk

  • Нов член
  • *
  • Posts: 12
лагери 3мм

Offline goran_elektro

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 205
Од што ги извади и како ги прицврсти ???